News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 20 Guests are viewing this topic.

carutasul

păi subcontractorii sunt probabil ăia care au un motiv anume, nu cred că ei ...

AlinC

Lucreaza noaptea pentru ca statiile de asfalt ale Europexpres sunt foarte solicitate. In aceasta perioada e o "frenezie a asfaltarilor" probabil din cauza campaniei electorale, dar si din motive obiective, pretul mai mic la bitum.

pest1969

@AlinC, nu poti obtine de la subcontractori ceva mai multe detalii despre ce au de gand sa faca italienii sau grecii pana la sfarsitul anului?
Ma gandesc ca au niste grafice de lucrari cu ei...

panzer

In interviu Dna Ionita cand s-a scapat ca vb si negociaza cu antreprenorii italieni, s-a referit la Salini pe LD3. Pe Pizza i-a bagat direct la cei cu multi avocati.

Apoi Aktor tot ce a terminat in RO a fost taras-grapis si cu cantec. La DNCB pe Chitila a ramas o bretea in aer cativa ani (e drept ca un proces pe o expropriere a tinut-o in loc). Cand sa termine breteaua n-au mai pus stratul de uzura. Sarmanul prim lot din Bucuresti - Ploiesti, realizat de Pizza si terminat de Aktor, multi-multi ani mai tarziu e graitor si el. Va amintiti cum s-au tarat pe ultima suta?

Poate e din cauza filmarilor lui Alin de putem urmari dezastrul saptamanal.

carutasul

la Aktor cred că proverbiala politică de cadre grecească își spune cuvântul. Eu de când urmăresc forumul ăsta am văzut multe minuni, dar grinzi căzute, grinzi greșite și  alte alea parcă nu am mai văzut. E clar că la nivelul conducerii centrale se încearcă și se dorește finalizarea dar "greu la deal cu boii ... slabi" :)

AlinC

Nodul rutier Sebes, asfaltari pe timp de noapte:




Daniel_I

#20961
Au inceput azi cu balast stabilizat dinspre Sebes spre Alba in zona supratraversarii de langa podul Metalic Lancram. Lucrau si la terasament langa conductele de apa relocate. AlinC daca ai drum cred ca ar fi cea mai buna zona pentru filmari ;). La Oarda in zona parcarilor au adus o baraca de la Pomponio si au instalat un post de paza, posibil sa se apuce candva sper eu curand de parcari, macar au unde parca utilajele care mai mult stau parcate.
On The Road

carutasul

asta ar fi prima discontinuitate "închisă" după mult timp... Nu știu de ce stau cu cealaltă conductă, că le-ar fi de folos să umble pe acolo....

TibiV

#20963
In a doua filmare a lui Alin...
La 03.55 basculanta "tamponeaza" destul de grav finisorul....
Sper ca nu au avut nevoie de "amiabila"...  ;)

PS
Alin, superbe filmarile nocturne!...
Sper ca pizzarii si aktorii nu te vor obliga sa "te muti" pe schimbul 3....
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

lupualb

Naționaliști cei de la Aktor,  au agatat steagul Greciei pe unul din stâlpii supratraversarii DN-ului de la Teius.  Probabil doresc sa împartă cu țara,  " binecuvantarile" primite de la soferii, care pierd timpul in coloana dintre Teius si Alba Iulia.

TibiV

Ambasada Greciei ar trebui sa intervina si sa ii oblige sa ascunda steagul...

"Vreti sa ne facem complet de ras in Romania?!... Mai <<pe burta>>, ca mai sunt unii care nu stiu ca noi lucram aici!..."
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

ddfab

^^ se "lauda" cu steagul si in curba Oiejdea, la acea deviere a DN1, ca sa fie siguri ca stiu toti soferii cine NU lucreaza acolo... :)

Io

In theory there is no difference between theory and practice. In practice there is.

TibiV

Langa fiecare steag ar trebui sa agate si cate un clopot.

Sa inteleaga toata lumea ca "li se fâlfîie, li se bălăngăne...."
:(
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Granata06

Orban: "Avem ca obiectiv ST1 si ST2 sa fie finalizate anul acesta" :o. Si eu am multe obiective insa de alea care sunt imposibile mai bine nu zic nimic decat sa ma fac de cacao.