News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 28 Guests are viewing this topic.

alexa_adrian2001

totusi e foarte ciudat: de ce nu se apuca acum sa faca acel bazin colector?
ce ii impiedica?

cutter

@paulmare: și eu am observat și am aceleași întrebări în legătură cu digul. Mă bucur că suntem mai mulți atenți la detalii.

Apropo de detalii, oare cât or fi economisit aici?



Dragos_R

Quote from: Ionutcatalin on August 20, 2020, 01:55:16 PM
^^ In bucla va exista un bazin colector, s-a mai discutat cu ceva pagini si s-a pus chiar si partea proiectului tehnic care include bazinul de colectare (nu gasesc acum exact la ce pagina a fost discutia)

Vezi postarea lui @Stefan01 din 20.07.2020, pagina 1298.

paulmare

^ Acolo e zona protejata pentru broasca raioasa de santier, Bufo viridis pizzarotta, care nu trebuie deranjata
si atunci nu au pus o motopompa sa scoata apa sa o trimita in Mures, si sa faca bazinul colector
sa le dreneze in Mures care e emisarul natural pentru apele pluviale din zona, nu se putea din cauza digului, atunci au prevazut acolo bazinul, dar de ce sa se grabeasca sa il faca - anul asta nu au mai anuntat ca de obicei ca e gata in octombrie 2016 17 18 19 20 - au anuntat ca la anu' :)

AlinC


danutzu_1069

Opa, macara pentru grinzile de beton....

bdragos1

Au intrat cumva in carantina muncitorii de la pizaboi dupa cazurile de covid aparute? Ca vad ca majoritatea au disparut din peisaj  ???

dragos76

La nodul sebeș, pe traversarea de pe breteaua lungă pe sens Turda-Sibiu, era de câteva saptămâni o macara, de m-a păcălit și pe mine că e gata gata să ridice predalele pe deschiderile laterale.
Ei bine, azi surpriză: nuuu, nu era nimic pus sus; au mutat de acolo macaraua :)

Marius

Macaraua aia pe breteaua 3 (Turda-Sebes) era astazi inca acolo, doar ca au coborat bratul dupa vreo 2 saptamani  :lol:

In schimb a aparut una mai mare. Poate prima s-a defectat sau cine stie de ce mama supararii or tinut-o degeaba acolo:


txc

#20319
^ Au început să pună predale (cu noua macara) pe partea dreaptă al sensului de mers Sebeș-Sibiu.

nicolae_leahu88

#20320




Powered by API/PUM imgur uploader

Nu cumva armaturile acestea sunt pentru viitoarele grinzi peste CF la breteaua care va fi pe relatia Turda - Deva in nodul de la Sebes  ?

Tomcat1974

Quote from: bdragos1 on August 20, 2020, 07:18:01 PM
Au intrat cumva in carantina muncitorii de la pizaboi dupa cazurile de covid aparute? Ca vad ca majoritatea au disparut din peisaj  ???
Cel mai probabil

Marius

Persoanele confirmate pozitiv cu Covid19 erau de la Deme Macarale. Si da, s-au dus in judetele lor de resedinta. S-a mai spus in urma cu cateva zile. Postez link catre stirea initiala aici.

danutzu_1069

@nicolae_leahu88, s-a mai discutat. Grinzile sunt in organizarea lor de santier, alaturi de grinzile pentru Alba Nord

ciprebbe

Pana nu termina de turnat cuzinetii nu ridica acolo grinzile din organizare.
Din filmari se vede ca lucreaza la asta.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe