News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 23 Guests are viewing this topic.

Duta C

dezastru.......trebuie trimisi peste granita si banati in romania......azi!

Europiu

@TudorM: Mai vin niște chestii lângă linia ferată și paralel cu ea. Există o schiță undeva pe thread, mult în spate, nu am reușit să o găsesc.
The problem with the world is that the intelligent people are full of
doubts, while the stupid ones are full of confidence (Charles Bukowski).

florin74

#20222
Asa va arata podul de la Teius




Pilele de langa CF lipsesc. DIn cate am inteles trebuie sa mute ceva fir de la catenera, ca e prea aproape.

AlinC


Hercule

La halul in care arata terasamentele pe ST2, daca ii mai prinde o iarna cu ele neprotejate ar putea sa o ia de la inceput.

Apropo, din cate am citit aici, unele probleme la terasamentele ST2 sunt din cauza lui Marcu (neplata?). Sper ca Marcu e totusi o companie serioasa si sa fi lucrat cum trebuie pe bucatile din A3 Chetani - Campia Turzii.
Deșteaptă-te române!

AlinC


pbh

Ce treaba are neplata (posibila) catre Marcu? Adica Marcu ca razbunare mai ridica 2m de terasament prost pe banii lor ca nu au fost platiti pentru ceilalti 3m.
O doza de "las ca merge si asa" la Marcu poate fi invocata (daca sunt probe) ca doar traim in Romania, dar si asa Marcu este firma de transport nu de constructii. Ei muta pamant, noroi, piatra, stuf. Nu sunt responsabili de ce cara si pun in terasamente. Au carat pamant de calitate AKTOR din locatia indicata de greci, Nu stiu daca tot ei au compactat, dar oricum fiecare strat compactat trebuie verificat de inginerul de la greci - adica dupa max 30cm. Nu vii dupa 2 luni si scoti 2m de terasament si dai vina pe Marcu sau orice firma ar fi ca pamantul nu este de calitate - dovada este ca au pus durosol ca sa iasa in standarde.

dargauda

din Apr 9, 2020



si de astazi



fiecare poate sa deduca  ritmul lucrarilor  8)

Duta C

pai lui Marcu tre sa le multumeasca ca iau scos la ani lumina din gropile in care erau...............

AlinC



alexa_adrian2001

'un motiv bun' pentru a explica de ce nu au terminat la timp autostrada  :lol:

udar

Aveti ideie au pus toate grinzile pe pasajul Deva-Alba !??

paulmare

O echipa de 8 persoane ?? Pizzarotti aveau 7 fierari, au mai angajat inca unul ?