News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 36 Guests are viewing this topic.

paulmare

Alin superfilmare :)
si super si proiectul lui Petzek
mai invatam si noi ceva din filmarile de pe forum

Duta C

avem baza cu Deme in Ro.....multumim AlinC :p

AlinC


AlinC

ST2, prima grinda la podul peste raul Mures de la Sancrai:


carutasul

@AlinC , total offtopic, în afară de mulțumirile ontopic pe care le meriți, casele de lângă locul unde au avut depozitate grinzile metalice, la Alba-Iulia Nord au grădinile inundate sau sunt căsuțe cu lac personal? :)

danutzu_1069

Acolo cred ca-s crescatori de pește...

hefaistos

La viaductul alba Iulia nord pe Parte cu breteaua eriana nu trebuia sa fie mai lat ca să încapă banda de accelerare?
Pariu 500 lei: Pana la 31 decembrie 2024, se va deschide A7 intre Buzau Nord si Focsani Nord. data de initiere a pariului 2 octombrie 2023
Pariu suplimentar 200 lei: Se deschide traficul pe Lot 4 - Centura Focsani înainte de 15 iunie 2024.

gicu

Mai sunt jos doua grinzi metalice curbe care vor lega benda de acces pe autostrada cu tablierul principal.

hefaistos

Ma refeream la loc pentru banda de accelereare paralela cu benzile normale, parca la normativ e minim 150 m.
Pariu 500 lei: Pana la 31 decembrie 2024, se va deschide A7 intre Buzau Nord si Focsani Nord. data de initiere a pariului 2 octombrie 2023
Pariu suplimentar 200 lei: Se deschide traficul pe Lot 4 - Centura Focsani înainte de 15 iunie 2024.

voicul

Banda de urgenta o sa fie fie banda de accelerare. Cand se pun predalele se face si aceasta banda de accelerare.

horatiu.cosma

Normativul prevede din ce știu 12 metri lățime pe structurile de autostradă, deci incap fara probleme 3 benzi de 3,75 metri.

Americanul Clujean

Când am trecut prin Lancrăm astăzi, din mers, mi s-a părut că lansatorul a făcut ceva... Și am văzut o macara Deme care a apărut astăzi lângă supratraversările neterminate din nodul Sebeș, cred că era sensul A1-A10 nord.

Marius

Quote from: hefaistos on August 11, 2020, 08:33:26 PM
La viaductul alba Iulia nord pe Parte cu breteaua eriana nu trebuia sa fie mai lat ca să încapă banda de accelerare?


Vezi proiect aici (multumiri celor care au mai postat imaginile, cea mai recenta postare de la Stefan01. Many thanks to horatiu.cosma & voicul pentru raspunsurile anterioare, la obiect):

http://forum.peundemerg.ro/index.php?topic=165.msg298058#msg298058





Dominik

#20068
Se muta DEME la pasajul din curba de la Oiejdea  ???  incep sa ridice grinzile de pe 15 sau se apuca de Luni  ???
You're in Steelers Country

horatiu.cosma

Nu se ridică deocamdată nimic la Oiejdea. Iar nu le-au ieșit grinzile la Aktor.