News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 24 Guests are viewing this topic.

AlinC

ST2, asfaltari in zona Beldiu:


yetiman

Extrem de slab cu asfaltarile.  >:(

Finisoarele ar trebui sa lucreze continuu, nu cu asa pauze.
Ar trebui sa fie in permanent minim 4 masini cu asfalt. Doua in tandem cu finisoarele, 2 in asteptare.

Dar ei astern cateva minute (un camion), apoi pauza pana vine urmatorul, iar cateva minute cu finisorul 2, iar pauza pana la urmatorul, si tot asa....
Si daca vine si o ploaie, pauze se masoara in zile....

,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu

rocklee

Au trei stati de asfalt ....doua camioane si doua finisoare.... :o
Spor la treaba Aktor... :D

florin74

2 deocamdata. A treia nu stiu daca a terminat testele si sa fie certificata.
Asterneau stabilizat intre zona cu hamei si podul de la Sancrai - pe la ora 13.00 Se lucra si la structuri la pod Sancrai.

dragos76

La supratraversarea de peste DN se întrezare să devizeze traficul și să monteze grinzile?

TibiV

Imi place ca la Oiejdea se ocupa de ceea ce este absolut urgent si stringent necesar: taluzuri vegetale...  ;)
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

florin74

Sincer, nu cred ca mai are rost sa identificam ceva logic pe santierul asta. De bine de rau se lucreaza, nu cum ar trebui, dar totusi misca ceva. Au bagat si o factura de 10 mil lei. A plouat ca la balamuc zilele astea, si acum ploua torential in zona. Cand am trecut azi la pranz pe acolo era pamantul imbibat de apa..

Stefan01

#19492
^
Exact asta am remarcat Tibi. Asa lucreaza de parca s-au incadrat in intervalul de timp asumat.  ;)

Reiau o intrebare mai veche. CNAIR si Pizzarotti au rezolvat problemele cu lucrarile necertificate / neachitate ?

user201

Mersi pentru filmări AlinC. Din ce am văzut eu slabă mișcare în lunile Iunie și Iulie după o primăvară în care lucrurile păreau că merg bine. Ai impresia că se lucrează fără o limită de timp, după principiul faceți ce vreți azi, ce nu mai merge și mâne că nu e nici o grabă. La un moment dat eram convins de 2021 ca an de terminare a lucrărilor, dar cu ritmul actual nu mai sunt sigur...

trifuhoria

Live:
Ultimele piese au fost încărcate din partea dreapta a bretelei 3



Și o vedere a bretelei 3 de lângă structura metalică spre Sibiu... putina apa

myid

#19495
Colleagues..

Se pare ca exista o alunecare serioasa (ruptura) la nodul ALba Iulia Nord, si ieri s-a produs alunecarea decisiva

Aveti ceva informatii? Noi incercam sa ajungem maine, poimaine pe acolo, insa daca e cineva in zona sa confirme...

Aici e zona :


O poza de la sursa noastra aici :
https://dezbate.construim-romania.ro/t/a10-sebes-turda/63/84

voicul

Exact ce are nevoie orice lenes: mai multa munca!

horatiu.cosma

Gașca Ștefan Ioniță ar zice că e o ruptură serioasă cauzată de coloniștii străini, alții că e ceva de suprafață. Cert e că dealul ăla arată urât, cu alunecări vizibile chiar și pe google maps. Deja a pansat pizzarotti într-un loc mai spre Aktor cu un zid de sprijin, probabil vor mai urma niște consolidări. Bine măcar că e pe o zonă care nu impactează inaugararea din noiembrie  :lol:.

Stefan01

#19498
Va mai aduceti aminte, acum 3-4 ani, cand le-am facut o vizita pe lotul 1 Sebi Caretta spunea cu fermitate ca dealul tine si nu e nevoide de forari ?  Sperau ca o scot ieftin pana cand trece garantia de buna executie. ;)

@ Horatiu
E important ca dupa luna noiembrie nu ai specificat si anul.  :lol:

PlayStation

Dealurilor Aciliu si Soimus tocmai li s-au adaugat un amic