News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 28 Guests are viewing this topic.

AlinC

ST1, Lancram, Oarda, Calea Vacii:


danutzu_1069

Atentie sporita la nodul Sebes. Este pregatit terasamentul pentru macara de mare tonaj... Tablier peste A1, ala singurul care a ramas...
Va fi in curand... vom stii, in momentul in care se anunta inchidere A1...

pentium10

Quote from: pentium10 on July 01, 2020, 04:06:05 PM
Pizzarotti sta la Nodul Sebes pentru ca nu are reazeme in stoc, si abia acuma au dat drumul din China la transport.
Doar dupa august se poate vorbi de ceva ridicari, in principiu primele semne ar fi la cele metalice peste A1.

mai asteptam muuult pana se vor misca
Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

elphax

Un transport naval pana la Constanța durează 40-45 de zile,  sa speram ca au plecat deja din China.
Si va dura ceva pana urca toate grinzile. Și apoi sa caute fierari și betoniști...
Spera cineva ca vor fi gata structurile mai devreme de aprilie-mai?

pasa_andrei

sunt atat de deprimante videoclipurile lui AlinC si nu refer la cel care filmeaza ci la ce filmeaza . Se misca atat de greu incat finalizarea pe anu asta este imposibilia.

tonică

ah, ca naiv mai sunt, eu care in rautatea mea puneam lenea si ritmul de melc al "italienilor" pe seama unei incapacitati, amatorism, delasare si lipsa voita de implicare. De fapt ei stateau la vama, cu laptopurile in mana si asteptau de ani de zile niste reazeme, normal ca nimic nu misca de atatia ani pe santier fara aceste reazeme.
Banui ca toate se trag de la lipsa acestor rezeme, nici nu are rost sa mai intreb daca mai exista si vreun alt motiv pentru care, de ex., nu ridica inca pilonul acela lipsa!?   O:-)

elphax

Pai nu pot lucra la  atâtea -  fac cel  din albie și încă 2 pile plus culeile de terminat.

dragos76

Ce ne stresăm de piloni, finalizare supratraversări etc? Alea oricum sunt pentru soluția finală.
Pentru ce se spera anu ăsta (deschiderea pe bretelele scurte) văd că se mișcă și acolo ca melcii: finalizarea acelei subtraversării a magistralei de apă, betonare si hidroizolare a traversării peste A1 până la giratoriul de lângă Kronospan, finalizarea subtraversării magistralei de apă de la Lancrăm, excavarea de sub pasajul DN, zidul de gabioane de la Oarda, podul peste Mureș... of of, că mă ia cu scârbă numai când le enumăr.

archaeus

Mi-a placut asta cu "solutia finala". Vezi ca s-ar putea sa se interpreteze!

AlinC

ST1, pod Mures, nodul rutier Alba Iulia Sud, Oarda:


pest1969

Oare baietii astia nu au nici un respect pentru meseria lor? La sefii aia ai lor nu le pasa de imaginea firmei?
Sau merg pe ideea ca si asa ei sunt italieni si lumea oricum nu are cea mai buna parere despre seriozitatea lor?
La fel si in cazul grecilor...

AlinC


raulbogdan23

Mai avem un zid de gabioane pe langa zidul de gabioane de la Oarda  :((





Powered by API/PUM imgur uploader

adiarc

astazi erau coloane kilometrice pe ambele sensuri in zona,pe DN ,cu numeroase blocaje unde traficul se oprea complet minute intregi....in Aiud ( ambele sensuri ),in Teius ( 3-4 km coloana lejer pe ambele sensuri), la iesirea de pe centura AB spre Sebes si invers....coloane imense....de la Lancram pana la Alba ,numai o coloană ( 11-12 km )

miscati dracului cu autostrada aia....v-am injurat de 100 de ori astazi,de fiecare data cand o vedeam pustie ....
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

VladimirKazimir

Confirm.. Și eu am făcut astăzi drumul pitesti Cluj dus întors în 10 ore :(