News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 19 Guests are viewing this topic.

danutzu_1069

La nodul Sebes, este acea pila care are un "colt" peste bretea, la care avem doua tipuri de cuzineti pe bancheta: 8 buc mai mari pe partea spre raul Sebes si 14 mai mici pe partea cealalta...
S-a mai discutat aspectul asta?
Ce fel de grinzi sunt peste bretea?

AlinC


AlinC


elphax

a venit Anton sa acopere grinzile alea !

ma gandesc acuma ce horror va fi giratoriul de pe DN daca se deschide partial pana la Alba Nord, o sa fie cozi de kilometri la orele de varf

alexmocian

Infanteria, aviatia nu mai raporteaza nimic despre "actori" sau de pe tarlaua lor? Ori cred ca nu mai este motorina, ciment, agregate, fier beton, smoala si au plecat in vacanta ca deh, este apa prin imprejurimile proiectului cum nu a mai fost in ultimi 200 de ani   :lol: No, ca n-as fi surprins deloc daca sunt in vacanta totusi  :D

TudorM

Din cate am calculat eu, sunt 126 grinzi de beton produse pe santier, dintre care:

96 grinzi pentru portiunea peste raul Sebes, terminandu-se cu alt tip de grinzi peste DN (posibil metal)

28 grinzi de beton pe relatia Deva- Sebes

Grinzi de metal (acelasi tip de grinda ca peste DN) pe relatia Sebes-Deva.

Deci, din calculele mele, grinzile de beton sunt toate produse, dar imi da cu doua in plus  :lol:

horatiu.cosma

S-a mai discutat subiectul, sunt 114 la podul mare.

alexmocian

Cred ca au lipsa cateva, nu multe dar am vazut ca fabrica inca produce deci nu este nimic ingrijorator. Mai ingrijorator o fi cand se apuca sa lanseze. Vedem ce Schweitzer scz Pizza iasa atunci si cate gauri are. 

archaeus

De fiecare data cand vad campul ala de grinzi ma tot gandesc cum cred ei ca pot prosti lumea cu noiembrie......si grinzi si armare si suprabetonare si asfaltare...

nicolaem

mic progres in ultimele 2 saptamani conform filmarilor lui Alin:
stanga poze noi:








in 2 saptamani a crescut si Muresul:


AkaManah

Azi am trecut pe la podul de la Sancrai. Se lucra la pilele care vor fi in albie foarte aproape de malul Sancrai. Se arma o groapa. Celelalte 3 erau cu betonul uscat. In schimb, Muresul a crescut vertiginos. M-as mira sa nu le intre in santier. In cateva ore a crescut cu peste o jumatate de metru si era la cota de atentie deja.

alexV

Sunt semne ca revine Retter, incet, mobilizare partiala. Nu se poate face lotul fara acest subcontractor. Problema vesnica e ca Aktor nu plateste, nu ca Retter n-ar putea.

Dominik

La podul de la Radesti au revenit Retter la munca ??
You're in Steelers Country

naivu

^^
Dar CNAIR nu o fi cumva si el un pic in urma cu platile catre Aktor (din sinteza: la un procent fizic de 67.10% și financiar de 52.12%)? Stiu ca s-a schimbat legea, de ce nu ia CNAIR vreo 2-3 facturi de la Retter ca sa-i plateasca direct din restanta catre Aktor?

user201

Având în vedere și ploile din zonă, e destul de ok progresul pentru ultimele 2 săptămâni. Păcat că nu e vremea mai bună să se poată lucra și la terasamente, asfaltări, zidul acela de gabioane.( nu sunt convins că ar fi și făcut-o, dar să fim optimiști :D )