News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 22 Guests are viewing this topic.

Daniel_I

#18960
Tubul metalic de la Oarda a rezistat ploilor torentiale. Din pacate unele taluzuri unde au intarziar nepermis de mult cu montarea casiurile prin care se scurge apa de pe asfalt in rigolele laterale, au cam fost compromise.




Powered by API/PUM imgur uploader
On The Road

TibiV

Quote from: Daniel_I on June 16, 2020, 10:06:46 AM
Din pacate unele taluzuri unde au intarziar nepermis de mult cu montarea casiurile prin care se scurge apa de pe asfalt in rigolele laterale, au cam fost compromise.

Din nefericire... ma bucur!
Cei care au intarziat nepermis de mult (cu doar cativa ani...) sa faca bine sa le refaca pe banii lor.
Poate "se prind" in felul asta ca au de construit un ciot de autostrada in Romania, nu in Sahara...  >:(
(17 km este de fapt un ciot, sa fim realisti... )

Da-i in xxxx xxx de nesimtiti mincinosi... Sper (ca o favoare pentru ei) ca sunt doar incompetenti, nu si rau intentionati pusi pe furtisaguri...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

ovicor

@TibiV, ai loc de parcare in XXXX XX si pentru cei de pe lotul vecin? Ca sunt dispus la o asociere!

TibiV

 :lol:

Pentru prieteni, sunt dispus la orice "extindere" a "spatiilor de servicii"....  ;)
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

rocklee

#18964
 :D
a turnat bine la oarda ...l-ea mutat apa ceva balast din umplutura

AlinC

ST1, Oarda, podul Mures, Alba Iulia Sud:


Daniel_I

AlinC, poate iti faci drum la nodul Sebes. Acolo unde spuneau baietii de pe forum ca s-au apucat de lucru la pila lipsa de langa DN, de 2 zile e ceva activitate.
On The Road

rocklee

#18967
faina filmarea AlinC.... 8)

are MURESU ceva debit ... ???

Dragos_R

Da, e faina filmarea ... forfota santierului nu-i asa de faina. Uitasem, Alin, cum e el un om deosebit, ridica drona in pauza de masa, vorba aceea, nimic sa nu perturbe maxima concentrare a oamenilor .... Alin, multumim mult. ;)

TS30

Observ in filmarea lui AlinC, ca ploaia din ultima perioada a sapat ceva in laturile terasamentului.

ciprebbe

E clar pe unde " se scurge" apa la Alb Sud .......... >:(
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

yetiman

 :D Daca mai ploua cateva zile, in nodul Alba Sud se poate amenaja o pescarie....
,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu

perded

Aktorii lucrau azi dimineata putin la armarea unui pod

(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)



Powered by API/PUM imgur uploader

horatiu.cosma

Probabil lângă nodul Teiuș, și cel mai probabil e vorba despre Retter, că pe aktori nu i-am observat ieri și azi în șantier. Pizza avea mișcare bunicică azi la Alba Nord la armarea podului peste CF, iar la Sebeș ridicau o riglă armată pe poziție la una dintre pilele viaductului mare.

rocklee

cand curiozitatea si pasiunea ...te scot afara din casa ...si pe o vreme ....caineasca ....

am fost curios ...daca sa inceput pila de langa deneu ...la nodul Sebes ...si  daca sau apucat de cea din mijlocul albiei din raul Sebes ...

alta curiozitate ...a fost daca au legat ...breteaua de la nodul ALBA NORD  de sensul giratoriu ....de la centura .... :o

m-am urcat in masina ...mi-am luat copilotul ... :D...si am tras o fuga la sebes si alba ...

iata imaginile ...

pila din albia raului sebes ...numai groapa deocamdata ...raul era umflat bine ... (GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)



Powered by API/PUM imgur uploader