News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 10 Guests are viewing this topic.

paullie

Sa presupunem (desi probabil sunt prea optimist) ca la 1 Dec 2020 se da drumul pe Sebes-Teius, mai putin nodul Sebes complet si probabil Alba Iulia Nord. Intrebarea mea este daca la Sebes se fac si cele doua bretele din poza de mai jos sau tot traficul se va inghesui in cele doua giratorii?


alinuttt

#18796
Doar bretelele care se termină în giratoriu pot fi deschise anul ăsta dacă suntem realiști și ne raportăm la ritmul Pizza. Unde încă sunt de ridicat grinzi.. să ne gândim doat la cât va dura armarea și putem zice pas. :)

ciprebbe

@dragos76 - posibil sa il reloce pe sub pasaj, vad ca este loc suficient pt un parau(canal ANIF)........
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

mishu77

La Teius nu se face bretea catre Alba-Sebes? Sau e aia dupa acel pod care nu are grinzile ridicate (aflata intr-un stadiu foarte incipient).


pentium10

Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

AlinC

ST2, asternere balast stabilizat intre Beldiu si Radesti:


mishu77

@pentium10  Mersi. Am banuit ca aia ar fi.

rocklee

#18803
noutate la ALBA NORD ...se lucreaza la stalpul de langa nod ....si au inceput sa supra betoneze pe un sens viaductul cf pe partea cu DNEUL... :D.....

SE ASFALTEAZA ....breteaua din sensul giratoriu ....si sa inceput lucrarea de racordare a bretelei la sensul giratoriu ....fara poze ...am ramas fara baterie la mobil.... :(

AlinC


bdragos2

I-a dizolvat ploaia pe cei 750 de muncitori pe care ii aveau pe lotul 2? Sau unde sunt. Acum ce buba au mai gasit ca sa nu lucreze la pasajul peste CF de la Teius  ???


Stefan01

Vai ! Dar ce avem noi aici ?!!!


elphax

la cum lucreaza saptamana asta zici ca ar vrea sa deschida pana la Alba Nord adica tot lotul odata. La Alba Nord au cum sa faca vreo smecherie sa deschida partial inainte sa fie tot gata ?

TibiV

Mama proștilor este mereu gravidă... :)