News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 24 Guests are viewing this topic.

Daniel_I

#18615
Viaductul Oarda cu primul strat complet de asfalt peste hidroizolatie pe sensul Sebes - Turda. Se pare ca nu se pierde mult timp la hidroizolatie, ce le-a fost greu a fost sa subcontracteze echipele.


Rolele finisorului. Au tot fost discutii pe forum despre cine ce impinge legat de finisor si basculanta :)

Locul unde se construieste zidul de gabioane

Din ce am vazut se pare ca primul strat de asfalt peste stabilizat a fost asternut intre Oarda si podul Mures. Se lucreaza la taluzuri, borduri laterale si rigole Cu restu de imagini de pe lot il las Pe AlinC sa ne incante :D
On The Road

AlinC

ST1, lucrari la gabioane zona Oarda:


BALEA STEFAN MARIUS

sa observat greu dar sa observat in filmarile anterioare ca finisorul impinge basculanta....

prd.marius

^^Eu zic ca la cati oameni pun la pietre, s-au miscat chiar bine :)))

Dominik

Parca lucreaza mai cu spor un pic, sunt in jur de 25 de muncitori...
You're in Steelers Country

alexmocian

Cred ca ar avea nevoie de 80-100 de musterii ca sa vedem un progress cat de cat. Dar imi este teama ca nu pot ei face fata cu piatra si material pentru asa avans.

alinuttt

Sunt cam 30 de oameni de toți. E loc de mai bine, dar dacă se lucrează constant, și 30 sunt suficienți ca să ridice la cotă terasamentul în timp util. În 2 luni de zile poate fi la cotă. Problemele sunt pe partea de structuri pe L1. Pe scurt, buba e la Sebeș și la Alba Nord. Pasajul de la Alba Nord de peste M200 și structurile din nodul Sebeș sunt singurele care fac puțin posibilă deschiderea în acest an.
În rest nu ar fi probleme.

AlinC


ciprebbe

Le trebuie 110 grinzi la viaductul mare si au 117 grinzi depozitate.
Nu stiu cate mai au in baza de langa Alba, dar le lipsesc inca multe grinzi.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

horatiu.cosma

148 de grinzi am numărat eu că ar avea nevoie la Sebeș.

pentium10

#18625
a fost postat de cineva ca sunt si grinzi pt lotul Straco in acel santier, oare au fost luate, nu-mi amintesc sa fie fost luate
Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

ddfab

^cele pentru straco nu erau produse de ei. este un punct de lucru vecin cu zona lor. ce au la baza de la Drambar, pot fi si pentru viaductul de la Alba Nord. mai au si acolo nevoie de vreo 20 de bucati.

alexmocian

Au nevoie de 25 la Alba Nord si 174 (diferite dimensiuni) la Sebes. Nu cred sa fie of problema Alba Nord dar sunt cam in urma la Sebes, au in jur de 112 stocate.

dragos76

Păi oricum, șanse (teoretice) pentru anul ăsta ar fi doar la Alba Nord, nu? La Sebeș nici cu mama mobilizării nu mai ai avea cum să poți termina anul ăsta (în afară de bretelele din giratorii). Greșesc?

miahi

^^ Ce "productivitate" au cu lansatorul vs o macara  ?