News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 24 Guests are viewing this topic.

dragos76

Ce remarc pe video e și gașca numeroasă de fierari de pe partea deja ridicată din viaductul peste CF. Se pregătesc să continue cu betonarea?

alinuttt

#18241
Că vor betona acum sau doar peste câteva luni când sunt armate și grinzile de metal e mai puțin important, doar să termine de armat grinzile de beton care sunt pe poziții acum să se poată concentra fierarii pe pilele rămase de executat și armarea grinzilor de metal după ce se face relocarea.

AlinC

ST1, Alba Iulia Nord, asternere balast stabilizat:


Duta C


Ionut

Of, lucreaza asa haotic, incredibil. Parca fac special ca sa ma enerveze! Nodul asta arata ca dintii babei! Dinte gaura lipsa pauza! Dinte gaura lipsa pauza! Dinte gaura lipsa pauza! :rant:

Xed

^ Aceeasi parere o am si eu. Ba mai fac 2m intr-o parte apoi stau o saptamana. Apoi se muta in alta parte si tot asa.

Cred ca pana nu termina cu relocarea acelor linii de inalta tensiune nici ca o sa mai vedem mare lucru la acest nod. Singura zona unde o sa lucreze, cel mai probabil, este supratraversarea autostrazii de catre DN.

Europiu

Eu nu știu de ce vă mai ofticați după ce i-am văzut câțiva ani la lucru... Vă mai amintiți cum turnau pilele podului de peste Mureș? Una acolo, alta dincoace, 3 deschideri neatacate și tot așa. Or fi având un poet ca PM...
The problem with the world is that the intelligent people are full of
doubts, while the stupid ones are full of confidence (Charles Bukowski).

voicul

Pai sa cari 15 km un utilaj, dintr-o parte in alta a santierului, nu e munca?

georgec

Nu aruncati cu pietre dar zic si eu: oare nu pregatesc aceasta viitoare bretea pentru a putea devia traficul de pe DN pe ea in timp ce pregatesc rampa la podul proaspat asezat pe pozitie?

alin_simeriaveche

#18249
^ Cand am vazut filmarea ieri, fix la asta m-am gandit. Pare foarte evident ca asta pregatesc daca ne uitam si la cum lucreaza utilajele de la fata locului

ddfab

la nodul Sebes, au adus in apropierea pilelor viaductului pentru breteaua Alba-Sibiu, armaturile  pentru partea superioara.














ddfab

aici o intrebare... cineva care stie proiectul, ne poate spune daca mai este necesara o pila la traversarea DN1 din nod, sau se incadreaza cu grinda de 40 de metri, intre pilele existente? ochiometric, par a fi 40 de metri...

ddfab

si stabilizatul de pe breteaua din nodul Alba nord, mai asa printre tufe... :) desigur fara prea multe pretentii, din aer s-a vazut mai bine...












ddfab

si dincolo, pe lotul 2, la aktori, locul unde au ajuns cu asfaltul , aproape de limita cu L1. nu sunt prea departe...







o zi buna sa aveti.

AlinC

ST2, asfaltari la capatul dinspre lotul 1: