News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 20 Guests are viewing this topic.

udar

imediat se usuca ce au scarmanat ei pe acolo si incep sa zboare si din stanga si din dreapta .... :bash:

Hercule

#17896
Am facut o comparatie intre filmarile lui AlinC cu asternere balast stabilizat intre Oarda si Limba. Am incercat sa prind acelasi unghi pentru a putea compara avansul zilnic. Pe imaginea de azi am marcat progresul pe zile. Rezultatele vorbesc de la sine:



Daca intr-o zi de lucru astern doar 200 metri (estimat) balast stabilizat pe un singur sens, inseamna ca ne asteapta o vara lunga... Urmeaza si 3 straturi de asfalt, apoi sensul celalalt  :shootme:

Later edit: am masurat pe GMaps, in 29 aprilie s-a asternut balast stabilizat pe 130 metri!
Deșteaptă-te române!

alinuttt

Cu asfaltarea va merge mai repede, au finisor dublu. Aici la balast mi se părea că e cu două straturi, poate de-asta durează așa de mult.

AlinC

ST1: Oarda, pod Mures, Alba Iulia Sud


gdo

Minuneeee....au betonat pasajul din nod :)

alinuttt

Cred că au trecut 2 ani...

Stefan01

#17901
E partiala minunea ! Mai au de betonat la acest pod. Priviti cu atentie cele 2 laterale ale placii.

bdragos2

#17902
Eu nu inteleg doua chestii: 1. Ce asteapta ca sa hidroizoleze podul peste Mures si 2. De ce nu rezolva terasamentul intre podul Mures si trecerea peste DJ107C?
@AlinC Saptamana urmatoare ne putem astepta la niste filmari de pe L2? :D

carutasul

având în vedere că în câteva luni probabil vor avea de betonat de vreo 3-4 ori mai multă suprafață de pod, ar putea fi plauzibilă ipoteza că ar vrea să subcontracteze lucrările astea? Sau așteaptă să angajeze echipa de "podari" pe perioadă determinată? :)

Ionut

Eu tot nu vad cele doua schimburi. :troll:

carutasul

unii o săptămână, alți cealaltă săptămână :) 

carutasul

De fapt e altfel: când au adus oamenii din al doilea schimb nu au văzut pe nimeni pe șantier și au crezut că ceilalți sunt în schimbul de noapte așa că s-au apucat de lucru  :)

alinuttt

Suntem noi răi, în loc să apreciem că de 1 mai sunt la muncă pe șantierele patriei. Deja cu Pizza trebuie adoptat stilul umorului, e un nonsens stresul cu ei, că tot ce vor (nu) fac.

AlinC


Cozak

Multumim inca odata, a nu stiu cata oara, pentru filmare! La cum se misca mai e material de filmat. Totusi mici diferente se vad de la o filmare la alta.Foarte mici. :cheers: