News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 23 Guests are viewing this topic.

Europiu

Foarte fain, Alin!  :cheers:
Dar tot nu e în regulă cum lucrează băieții aceia pe platformă, fără hamuri, fără lonje sau cum s-or fi numind...
The problem with the world is that the intelligent people are full of
doubts, while the stupid ones are full of confidence (Charles Bukowski).

Liviu M

Dupa cum niste ghidaje intre stalpi si grinzi le-ar fi usurat considerabil munca. 

alexV

@carutasul, da, grinzile astea merg repede. la ora actuala 4 grinzi de pe deschiderea centrala sunt sus. planul era ca pana vineri sa fie sus toate, sambata sa demonteze macaraua. dupa cum bate si vantul, sunt posibile intarzieri.

dr4qul4

Eu nu inteleg de ce au facut cele 2 culee pentru podul provizoriu pentru ca devine clar ca nu au nevoie de el.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

marinul

nu cred ca este provizoriu, face parte din proiect probabil, este si pe lotul 3 astfel de pod

elion

Pe lotul 3 nu mai sunt (consultă Google Earth).

horatiu.cosma

Nu dau apele române aviz de pod definitiv pentru așa ceva. Acolo trebuie deschidere serioasă, gabarit, nu e de joacă. Toate podurile de șantier trebuie desființate la finalul lucrării, chiar dacă localnicii s-ar bucura dacă Antreprenorii ar "uita" de ele.

elphax

cum ar fi sa deschida nodul Sebes partial prin bretele si macar bucata pana la Alba Sud  la final de an ?
lasand la o parte daca reusesc sa termine - dar putea fi acceptata asa o deschidere partiala ?

SILVIUFG

In situatia actuala, avand in vedere relatia cnair - pizzarotti si daca s-ar termina ceva ce ar permite o deschidere partiala, mi-e greu sa cred ca puteam avea parte de  bucurii.

adiarc

eu cred că  deja avem sanse mai mari ( chiar mult mai mari ) sa vedem centura Bacau inaugurata suta la suta inainte lotului 1 si 2 din A10
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

carutasul

interesant e că deși treaba la groapa de gunoi e aproape gata, la capătul dinspre centură nu e nici o mișcare ( văd că e o baltă acolo) ca să arate vreun interes de a "închide" lucrările de aici cât mai repede... Nu că mă așteptam să existe :)

bdragos2

Unde este domnul ministru Bode care in urma cu ceva timp cerea companiilor care executa lucrari de infrastructura sa-si continue munca pentru a sustine economia? Sa vada si dansul cata ardoare se lucreaza...

adiarc

pai vb de acelasi ministru care spunea( mintea),ca statul roman e cu datoriile la zii si cu toate celelalte obligatii birocratice indeplinite....asa ca...
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

AlinC

ST2, lucrari la terasament zona Santimbru:


AlinC

ST2, lucrari terasament zona Oiejdea: