News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 21 Guests are viewing this topic.

luc

Cei de la Pizzarotti au citit forumul :) și și-au dat seama că au lălăit-o de mult timp în zona familiei Lăncrănjan și nu vor să mai pățească la fel și aici. Până vine decizia următoare vor să termine... LOL

Mitrut

#16351
Stadiu A10 conform CNAIR. O seară plăcută tuturor! :D






Powered by API/PUM imgur uploader

reed

Ohh...ce fericiti tre sa fie Bucurestenii :lol: A10* Mitrut,nu A0

Mitrut

Imi cer scuze, am corectat! Multumesc pentru observatie  :drunk:

rebel

pizza a mers mai bine intre ianuarie - iunie decat in partea a 2-a a anului pana acuma..

Europiu

#16355
Nu, după datele din grafic. :)
Iunie vs. Februarie +9,95. Octombrie vs. Iunie +9,2.
The problem with the world is that the intelligent people are full of
doubts, while the stupid ones are full of confidence (Charles Bukowski).

florin74

#16356
A aparut o factura AKTOR de 7,15 mil lei
Eu cred ca AKTOR nu factureaza inca grinzile si ce s-a mai lucrat la poduri anul asta. Posibil ca retter sa amane facturarea, in speranta ca vestitul acord tripartit, despre care Cuc tot zicea ca il semneaza de prin  primavara lui 2019, se va semna intr-un final si Retter va putea factura direct catre CNAIR.

Cam 100.000 de lei grinzile, si s-au ridicat ceva....



florin74

Quote from: Gerard on November 06, 2019, 10:40:36 PM
Ritmul de lucru a fost mereu conditionat de bani.

Respingerea facturii din septembrie i-a buimacit rau de tot. In continuare se asteapta plata facturii refacute (vreo 16 milioane daca nu ma insel) de la CNAIR.

Platita marti.

leventeengel

Quote from: papibabone on November 13, 2019, 06:42:35 PM
cine si ce mai intelege din nebunia asta ...
https://alba24.ro/video-utilajele-s-au-intors-in-forta-la-oarda-de-sus-infern-la-cativa-metri-de-casa-unei-familii-cu-un-copil-de-un-an-739317.html?fbclid=IwAR018JEq1JYtSIkk4FuMjqKhiM_eQct-7Bhm14mgXSgbthbw7snkuKCvp5w

Mă scuzați, dar acest video este dovada clară că românul nu este înțelegător de nici un fel și de aceea suntem aici unde. Ce fain o să fie când o să circule pe autostradă tanti respectiv, familiile care vai doamne trebuie să suporte gălăgia 6 luni sau cât oi fii, dar până atunci ne plângem, la o palincă că în România ba nu se lucrează, ba nu sunt locuri de muncă, ba aia ba babă... Lista e prea lungă. Dar dacă DOAMNE FEREȘTE moare cineva într-un accident na să vezi atunci tragedie și circ. Ce bine o să fie daca fiică-sa sau băiatul la tanti o să circule în sfârșit mai sigur, dar până atunci trebuie să vărsăm undeva toată frustrările trăite în România undeva pe ceva la prima ocazie... Nici așa și nici așa nu e bine. Decât să se bucure, că uite profită de timp și se LUCREAZĂ, că în sfârșit se mișcă ceva, sau trezit că nici așa nu e bine. Ce să mai faci?

Fiind nou pe forum o să "profit" de acest lucru să mă scuzați dacă am trecut linia.  O:-)

Asociația Pro Infrastructura BRAVO pentru ceea ce faceți. Succes în continuare.

loris

#16359
^

Gresesti, suntem unde suntem tocmai pentru ca acceptam orice compromis. "Hai ca merge si asa", "hai ma ca nu mori 6 luni/3 ani cat tin lucrarile", "hai ca facem noi sa fie bine".Asta e deviza noastra.
Lucrurile sunt simple, toata lumea trebuie sa isi faca treaba ca la carte si atunci lucrurile merg ca la carte. Statul sa pregateasca bine proiectele, cu expoprieri corecte cu rezolvarea tuturor piedicilor. Agentia de mediu la fel. Constructorul la fel. Daca toti si-ar face treaba bine si sistemul este bine gandit(legile), tribunalul ar respinge instant orice cerinta neintemeiata.

E foarte usor sa ceri de la altii sa taca si sa inghita. Nu, nu stau aproape de nici o lucrare de infrastructura si nu am nici o proprietate care se preteaza a fii expropiata, pur si simplu ma gandesc ca toti avem drepturi. In secolul 21 infrastructura se construieste responsabil, nu suntem pe vreme de razboi sa sacrificam pe unul sau pe altul.

alecu26

Suntem asa pentru ca fiecare ne gandim la noi. Daca erai in situatia aluia cu casa...nu gândeai la fel.
Si cel mai important...avem un acord de mediu...si o firma care s-a angajat ca il respecta.
Ce mai vorbim? Care e limita ok intre ce poate face Puțaroti si ce nu poate face? La bugetul santierului chiar se merita acea bataie de jos si miserupism cu panourile fonice?
Drumurile noastre POATE;

esendy

Nu se merita. E o bataie de joc.

JohannDB

#16362
A10....lotul 1 și 2 și nu numai.........în acest moment pe B1 în direct ; în rolurile principale : Alin Șerbănescu, Paul Dorneanu, Lucian Șova :hm: :hm: :hm: :hm: :hm: :hm: :hm: :hm: :hm: :hm: :hm: :hm:...................

AlinC


AlinC

ST1, podul de la Mures, filmat cu o drona de jucarie: