News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 23 Guests are viewing this topic.

pasadia

Tu realizezi ca el a pus acolo cuvantul "urgenta" intre "nu aveam nevoie" si cuvantul "autostrada"?

bbogdan8

#15451
Practic intreg cartierul Partos (pentru cei care nu sunt din zona, portiunea dintre podul Mures si intrarea pe varianta/ pasajul peste calea ferata)  este sufocat de traficul care tranziteaza orasul. Locuiesc in zona si este un calvar sa intri/iesi "pe principala". In orele in care nu sunt cozi kilometrice toata lumea circula cu peste 60 km/h si din nou este o aventura sa treci strada chiar daca sunt semafoare. Nu mai vorbim de zgomotul constant si de poluare  :D Eu de abia astept sa termine lotul 1, sa nu stau 10 minute in coloana pentru 500 de m sau sa astept 8-10 minute sa pot sa ies cu masina de pe o strada secundara.

elion

#15452
Capătul dinspre Aiud al lotului 2




























elion

#15453
Podul Sâncrai















Marius

Marcu a batut palma cu Aktor mai nou? Sau aveau contract mai vechi?

Ionut

Da, Marcu au devenit subcontractori pe ST2.

alexV

veste buna asta cu Marcu Company. In ultimii doi ani au lucrat fara siesta la dealul din capatul celalalt al lotului.

voicul

Oare au Marcu Company capacitatea sa faca fata la 2 santiere?

gdo

Mie imi e teama ca vestea buna de pe lotul 2 sa nu devina veste rea pentru lotul 1, pentru ca Marcu a avut un aport considerabil in progresul de pe lotul 1, iar daca isi cam muta utilajele pe lotul 2....

horatiu.cosma

Pe ST1 Marcu a cam terminat cu sapatura si cu umplutura, mai e putin la nodul Sebes. Pe ST1 nu sapatura e pe drumul critic, ci structurile si asfaltul.

Cetatean

Problema nu e Marcu, el merge unde e de lucru. Dacă pizza nu mai e, merge la un uzo. O flota de camioane și șoferi care sa bage, e greu de ținut azi.
Spre exemplu anul trecut în Dec-Ian, când nu se lucra la autostrăzi, o parte din flota a amenajat o platforma pentru un centru logistic.

florin74

Mai erau 2-3 utilaje parcate în seara asta pe lot 1 cu sigla Marcu. Pe la ora 19.15 se retrăgeau vreo 15 camioane
de la Marcu dinspre Aiud spre Teiuș. Pe lot 1 era liniște.

alinuttt

Cu excepția nod Sebeș și Alba Iulia Nord, pe l1 e liniștea care a fost la Aktor până de curând.

voicul

Pai daca e aproape gata terasamentul si Marcu a plecat pe lot-ul 2 ... cine sa mai faca treaba?

Daniel_I

#15464
E liniste pe lotul 1. In afara nodurilor rutiere nu se prea vede nici un progres.
De la Lancram la Oarda au asfaltat toate zonele unde au ramas petice neasfaltate si era doar balast. Au inceput sa monteze parapeti, se pot vedea din DN1.



Se mai lucreaza fara spor la rigole si se pune pamantul vegetal pe taluz.

Asta patesti cand intarzii prea mult cu rigolele si vin vre-o 10 ploi mari...

Mai devreme de vara 20 20 eu nu imi pot imagina cum pot deschide lotul 1 partial.
On The Road