News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 25 Guests are viewing this topic.

TibiV

#15270
AlinC,
de cand tot asteptam filmarea de astazi....  ;)

:cheers:
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

survola

Unde sapă excavatorul va fi fundația pentru un stâlp al liniei de înaltă tensiune? Sau de ce sapă acolo?

bbogdan8


Ionut

SCS Transport si CM POIM, 17-18 iulie 2019, Timisoara
Prezentare oficiala CNAIR
A10 Sebes-Turda



TibiV

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

razvan96

#15275
Lungimea totala au luat-o cu copy paste de la A3.

AlinC


carutasul

e "distractiv" la podul peste Sebeș că au toate grinzile, inclusiv lansatorul, pe malul în care nu au finalizat pilele, în timp ce în cealaltă parte pilele sunt gata și n-au grinzi; dată fiind viteza cu care lucează cu lansatorul ăla, tare bine ar fi prins să înceapă de azi. Nu știu dacă pot trece cu el pe podul provizoriu

mihaihedes

Degeaba au pile ca nu pot sa ridice grinzi cu lansatorul pana nu termina culeele și toate pilele. Lansatorul e montat asa ca să mai fie un utilaj pe șantier.  Poate din septembrie - octombrie sa aibă ceva de lucru.

AlinC

S-a cam incheiat etapa asta pe ST1, la Alba Iulia Nord:


voicul

FUNtastik progres. Saptamana asta, chiar au reusit sa lucreze mai mult decat cei de la UMB, o performanta ... rara. S

Poate reusesc anul asta sa mute DN1 pe vechiul traseu.

zuma80

Cred si eu ca au reusit, doar UMB-ul a fost in vacanta!
Pentru A6!

luc

Greu, frate greu! Mâcăie la pasajul DN peste A10 și sunt abia la stadiul de fundație.. Sper să nu îi mai vedem pe alte loturi în România, deși pare-mi-se că mai au și alte lucrări. 

Stil de lucru, marcă înregistrată Pizzarotti

vancouver

Au disparut carcasele de armatura pentru piloti forati in zona podului peste CF, deci au terminat de forat la toate pilele. Sa vedem acum cand reusesc sa termine toate fundatiile de pila...

In schimb la deal o gramada de carcase pregatite. Probabil forezele se muta inapoi la deal si vor avea de lucru o perioada.
Prioritatea zero: A1 Sibiu - Pitești. Prioritate zero virgulă zero: A0 centura București. Importante: A7 Ploiești - Bacău - Pașcani - Suceava; A13 Sibiu - Brașov - Onești - Adjud; A3 Cluj - Oradea; A3 Ploiești - Brașov; A12 Pitești - Craiova; A8 Pașcani - Iași; A4 Constanța - Vama Veche. Toate NUMAI SI NUMAI cu fonduri europene. Un NU categoric oricărei forme de taxare la km pe autostrăzi.

AlinC

Pe ST1, la viaductul peste calea ferata de la Alba Iulia s-a cam terminat pe moment activitatea: