News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 27 Guests are viewing this topic.

Dominik

You're in Steelers Country

paulmare

vft-wib
unde au prefabricat grinzile de la sancrai ? scuze daca s-a zis deja


Cristian 74

Pe filmarea pusă ieri de Ionuț (mulțumim!) am putut număra grosso modo 150 de utilaje: 62 camioane, 74 excavatoare, buldozere, compactoare, 8 utilaje folosite la turnat asfalt (finisoare, compactoare), 5 macarale și foreza. Oile pătrunse pe terasament la minutul 7.11 nu le-am numărat ca utilaje :)  Sigur, ăstea se vedeau, cele mai multe erau în acțiune, dar probabil să fie și altele în afara imaginii. Per total, ca număr de utilaje (de care au făcut rost) Aktor stă bine, ca număr de muncitori separați nu prea, dar în sfârșit un șantier de autostradă care tinde spre normalitate. Pe de altă parte, cei de la CNAIR s-au supărat că șefu' a plecat 3 ani jumate și nu ne mai dau procentele lunare de progres ale constructorilor autostrăzilor în execuție, bag seamă. Le dădeau în jurul datei de 15 a fiecărei luni, dar acum nu s-au obosit și e deja 28 mai. Nu e grabă...

AlinC

ST1, nodul rutier Alba Iulia Nord:


Granata06


AkaManah

#14630
/

paulmare

^^ multumesc
si proiectul e al lui Petzek ?

Vice33

Care Petzek, Eduard Petzek de la facultatea de construcții din Timișoara?

horatiu.cosma


Granata06

Grinzile de la podul Secadase sunt de la Prebet Aiud iar cele care se monteaza acuma (pasaj peste autostrada) sunt de la Bauelement Sibiu.

Vice33

Preda la seminar la orele de Construcții Metalice 1,2 și Poduri Metalic la secția civile germana. Catedra o avea Prof. Radu Băncilă. Nu știu dacă el a preluat catedra de Metalice... Au trecut 13 ani de la absolvire, ce vremuri.


pescar23



AkaManah