News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 24 Guests are viewing this topic.

AlinC


AlinC

ST1, viaduct Oarda si podul peste raul Mures:


interesantul

Nu inteleg de ce nu cofreaza si avanseaza cu podul peste CF la Alba Iulia nord... N-au miscat cofrajele acelea de luni de zile...
Am pierdut prin Romania 30 de ani...

AlinC

ST1, Alba Iulia Nord. Cred ca foreza e pe pozitie:


reed


udar

#14525
^^^^^
Au foreza in zona .... trag un cordon de  forari  de la un  cap la altul al dealului

elphax

#14526
@interesantul

nu sunt chiar luni de zile :)
se misca mai incet, au relocat si ceva linii de tensiune, a fost si frig si se intareste mai greu betonul
plus ca lucreaza la structuri si dincolo la Sebes, poate au distribuit oamenii in ambele locatii

Dominik

De 2 luni Pizzarotti sunt o dezamagire totala !  >:(
You're in Steelers Country

voicul

^La ultima filmare la 1.23 in stanga poti obseva un mare stalp care blocheaza avansul acolo (bine firele blocheaza, nu stalpul efectiv). In iunie sau iulie se pare ca va fi mutat. Pana atunci avansul va fi 0 acolo.

horatiu.cosma



Cred că am văzut imaginea asta cu 3 utiliaje amărâte de 100 de ori în ultimii 2 ani la capătul Aktor. Data viitoare când ajung prin zonă dau cu grafiti negru pe terasament, ca dacă mai văd mult aceeași imagine în zona aia simt că o să fac cu capul  :D.

ovicor

La nodul Alba Iulia Nord parerea mea e ca:
1)Relocarea LEA 110kv paralela cu CF va fi mutata inspre DN, deasupra culeii nord si-a primei deschideri, pentru a putea continua viaductul blocat de prezenta LEA.
2) Inainte de relocare ar trebui realizata armarea pe grinzile deja instalate.
3)Concluzia: sa avem asteptari mici, pentru a nu avea deziluzii mari!

AlinC

ST1, nodul rutier Sebes. Au ridicat cei 2 stalpi de inalta tensiune:


udar

Foarte mic progresul si aici .......!!!!!!

trifuhoria

Salutare lume. Confirm de la nivelul solului ca relocarea se va finaliza azi. Lucrează de vineri, și azi erau in teren cu câteva echipe. Din spusele lor nu mai este nici o rețea de înaltă tensiune care mai trebuie relocata pe lotul 1...

trifuhoria

Pe malul drept al râului Sebes au apărut primele 2 grinzi fabricate zilele astea pt nodul sebes
Și câțiva stâlpi de curent: