News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 23 Guests are viewing this topic.

gdaniel

^^ N-o mai fi avand mult la armarea podului metalic, da ati uitat ca mai intai trebuie sa asteptam sa rugineasca un pic armatura aia inainte sa toarne betonul :))))))

alexandruduma

#14296
Aktor la treabă:



Powered by API/PUM imgur uploader

yetiman

Mobilizare exemplara, ce sa zic....

>:(
,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu

alexandruduma

Ceva mișcă, o să se vadă și pe video, am filmat intre cele doua poduri peste Mureș.

alexandruduma


Ionut

Eu astept filmarea... nu pare ca misca mare smecherie. Multumim de efort!

alexandruduma

#14301
Aktor, filmare intre Tifra si Lot 3, cam 7.5 km:



LE: scuze daca apar niste flashuri cu logo API in video, au aparut dupa ce video a fost procesat de YouTube, originalul nu are asa ceva.
LLE: se pare ca si-a revenit

georgec

S-au aliniat astrele si a inceput activitatea pe ST2, cam 25% din numarul de oameni necesar si slab la structuri dar orice progres este bun, eu vad partea plina a paharului.

voicul

Nu-i rau. Au sanse sa faca dublu fata de anul trecut. Poate avem noroc si ajung chiar la 10% pe an !

Denis

Am vb cu un prieten din Strabag si mi-a zis ca Aktor a contractat utilaje noi si vor incepe sa lucreze mai cu spor.

florin74

Daca tot s-au apucat sa sudeze grinzile, se aude ca le-ar si ridica in jurul datei de 1 Mai. CristiDeme, ne poti confirma?

horatiu.cosma

Wow, suprabetonare la prima structură din filmare (tremură Pizzarotti), oameni pe o culee a podului peste Mureș, basculante, umpluturi, balast stabilizat, wow wow. Aș fi zis că avem în sfârșit un constructor pe lotul ăsta. Noroc însă cu imaginea de la 3:30 unde se scoate umplutura (probabil nu ies testele de compactare), să nu uităm că tot Aktor e pe lot. Am auzit și eu că încep în curând să se ridice niște grinzi. O să încerc zilele astea să văd dacă s-au dezmorțit vrăbiuțele  :D.

Stefan01

Astazi, in jurul orei 17:00 :

Pe L2, intre granita cu lotul 1 si Santibru Fabrici, am observat 4 basculante care transportau material la terasament si 2 vibrocompactoare. Au ceva cantitati depozitate pe aliniament.
@AlinC: poate dai o fuga cu drona daca ai timp

Pe L1, la Alba Iulia Nord au montat 2 stalpi centrifugati pentru relocarea celor 2 linii de medie tensiune (MT)




Lucrau la relocarea celor 2 linii de MT, la zidul de sprijin al autostrazii, terasamente, ... Era activitate.

Bulwyn

As zice cam 10% forta de munca din cat ar trebui pt l2. Dar bine ca s-au apucat. Sa vedem cum continua, sper sa mai mareasca ritmul. Atunci poate 20 20 e fezabil

dragos76

La nodul Sebeș mai sunt și lucrări de relocare necesare? Mi se pare că fix la începutul filmării, unde se termină breteaua A10-A1 (alba-sibiu) este ceva linie de medie/joasă tensiune.