News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 25 Guests are viewing this topic.

AlinC

ST1, podul peste raul Sebes:


AlinC

ST1, balta si podul de peste raul Sebes:


AlinC

ST1, sensul giratoriu Lancram-Oarda:


toma

#14133
O privire de ansamblu a loturilor aflate in lucru.                                                                                                                     

https://alba24.ro/autostrada-sebes-turda-de-ce-sunt-putine-sanse-sa-se-circule-curand-pe-a10-aiud-alba-iulia-situatia-din-santier-703484.html?fbclid=IwAR2dDaQq9IBSPmqFkIOlAdYe99--9eZLUUY5wqoP1lRZQ36eQQ6ZVoRUFH4                                                                                                           

AlinC

ST1, balast stabilizat langa culeea Sud de la viaductul peste CF Alba Iulia Nord:


interesantul

Greu merg cu turnatul pilelor...
Am pierdut prin Romania 30 de ani...

danutzu_1069

Parca vad ca o sa stea pentru mutarea LEA....
Parca nu vad nicio miscare la LEA... Care este planul, deviere sau inaltare?

ciachi

poate imi scapa ceva dar nu astazi trebuia sa-l vedem pe dom ministru cum isi incordeaza muschii  (cucul)   la greci... parca asa se lauda ca luni vorbeste cu grecii

neobluenet

@danutzu_1069: Daca asa e calendarul probabil ca au zis ca nu e nicio graba la pile, au vreme pana la mijlocul verii sa tot toarne beton.
Quote from: horatiu.cosma on March 20, 2019, 01:12:53 PMÎn altă ordine de idei, prin iulie se estimează că se vor muta stâlpii la Alba Nord.

AlinC

#14139
Astazi am circulat mult pe langa lotul 2. Erau cateva basculante la Santimbru si la Oiejdea, dar era foarte slaba activitatea. Am fost si in zona de jos a orasului Teius, dar acolo erau doar cateva autoturisme si o armata de oameni cu veste care se uitau la terasament. Nu am mai oprit sa filmez pentru ca nu era nimic deosebit. M-am dus sa fac un video la prima grinda pusa cu o macara de la Deme la un pod spre Capud.

realfanady


zuma80

Deci Pizzarotti in ritm de melc a facut anul asta cat a facut aktorul anul trecut!
Pentru A6!

Quest

#14142
Stie cineva cum de stadiul financiar pe ST3-Tirrena e de doar 89% iar pe ST4-Porr doar de 84%, desi ambele loturi sint date in trafic deja din 07.2018 ?

NGC tu stiu ca tii la zi platile (multumiri) iar pe ST3, ST4 ultimele plati sint din 09.2018 ?!
Common sense will get you far !

horatiu.cosma

Stadiul financiar la Porr e de 94,64%.

Quest

Stai sa vedem ce zice NGC, suma OP-urilor din situatia lui da 393.070.954,26 lei (f.TVA) din 470.004.894 lei (suma licitata de Porr), adica 84%.
Poate din anumite motive n-a mai pus OP-urile de pe loturile date in trafic.
Common sense will get you far !