News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 32 Guests are viewing this topic.

SeikonDS

Filmare de pe lot 2 nu are curej CNAIR sa puna :D , prea pustiu :D

CristianPop

Le-am comentat la postarea de pe facebook si au zis ca astazi  vor pun filmare cu lotul 2 dar sunt foarte curios ce se va vedea pe acel lot

Aiud.dan

#13937
De astazi ,au aparut tot mai multe basculante de la Aktor pe varianta de masin mari din Aiud, mergind spre Sincrai fata de zilele trecute, Diminata cind merg am stau pe balcon sa le numar

florin74

Eu ieri dimineata (pe la 07.15) am numarat cel putin 10 care mergeau spre Aiud dinspre Teius. Si multe masini (Dustere) de Aktor.

yetiman

In schimb, la nodul Teius (tot ieri) absolut nici o miscare.
,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu

florin74

Saptamana trecuta era ceva miscare la pod la Sancrai si la deviere de retele tot acolo,dar imediat in partea cealalta a DJ-ului. De asemenea, pareau sa lucreze la terasamente in zona aceea- era un munte de material acolo si se vedeau compactoare (intre podul de la Radesti si podul de la Sancrai).

Sa vedem daca inceputul asta de mobilizare e de ochii lumii sau chiar incep sa lucreze serios. Zvonistica mai spune ca Aktor Grecia a preluat managementul nemultumit de sucursula din Romania si ca s-ar fi facut o infuzie de bani din Grecia in proiect. Sa vedem daca este adevarat sau nu.

voicul

Sa nu fie agitatie (doar) pentru filmare CNAIR de azi.

paulmare

transelectrica e cu linia aceea de 220kv alba cluj
oricum societate majoritara de stat unde tot managementul si cons de administratie sunt politruci ca la cnair

AlinC

Pe ST1 au inceput sa puna grinzi la Alba Iulia Nord, dincolo de calea ferata. Prima grinda pusa pe deschiderea care incepe de la culeea sud:



SeikonDS

Quote from: Aiud.dan on March 15, 2019, 07:44:13 AM
De astazi ,au aparut tot mai multe basculante de la Aktor pe varianta de masin mari din Aiud, mergind spre Sincrai fata de zilele trecute, Diminata cind merg am stau pe balcon sa le numar

Pai CNAIR vrea sa filmeze lotul2 , trebuie de imagine aduse utilaje , dupa pustiu din nou :(

dragos76

Oare de ce cresc așa încet cele 4 pile lipsă pe partea de sud, lângă calea ferată?

alin2pas

E încă frig, nu s-a dat cu îngrășăminte, nici cu pesticide  :lol: :lol: :lol:

djidji1975



Quote from: dragos76 on March 15, 2019, 01:28:47 PM

Probabil datorită tipului de beton ofertat pentru ele. Inca noaptea temperaturile coboara sub 0 grade in zona,  ceea ce cred ca ar presupune utilizarea unui ciment diferit care ar genera costuri suplimentare.

TibiV

Quote from: Daniel_I on March 14, 2019, 05:29:26 PM
La minutul 6 din filmarea lui Alin se vede clar cum linia elctrica trece foarte aproape de pilonul nefinalizat. La o linie de 220.000 Volt exista o distanta minima de siguranta, nu te poti apropia cu macaraua.

Exista o poza cu 6 pagini in urma foarte lamuritoare.... Si care explica de ce mai sunt 4 pile nici macar incepute la N-V de CF...
Quote from: alexandruduma on March 10, 2019, 09:35:27 AM
La nod pâna nu se muta stâlpii aia de înaltă tensiune nu pot face nimic. Pilele lipsa daca s-ar ridica ar atinge firele. Am înțeles că 5 stâlpi ar trebui mutați, informația nu e verificata.
(GPS)

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

ladposta

Mersi TibiV pentru poza si pentru clarificare.