News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 29 Guests are viewing this topic.

paulmare

Cu un buldozer si un greder si cu 7 fierari la pod - termina aktor in 7 luni

nu le trimite careva totusi scrisoarea aia de reziliere ? si sa fie obligat noul constructor sa preia echipa de la pod care incape intr-un microbuz mic, si sa inchirieze in continuare grederul si buldozerul
poate asa se termina prin 2023 cu traficul prin aiud 

AlinC

Au terminat de pus 25 de grinzi la Alba Iulia Nord. Cand am plecat eu mutau macaralele dincolo de linia de cale ferata:


ladposta

stie cineva ce ii opreste sa termine si ultima pila inceputa in grupul unde s-au pus grinzile acuma?

Multumiri anticipate.

tom

Azi a fost o comisie din Cnair pe lotul 2, si din ce se aude nu sunt vesti bune pentru angajatii Aktor.

vladioan_bv

#13924
@ladposta

Probabil pentru ca lucreaza la zidul de sustinere de la minutul 6:30

mihaimai

#13925
@ladposta

Probabil nu vor sa lucreze prea aproape de linia de intalta tensiune

zuma80

Urmarind toate filmarile de anul acesta postate de Alin, cred ca Pizzarotti sta bine la capitolul utilaje, iar la capitolul oameni (muncitori) daca are 100 pe intreg lotul e bine. Ma bucura ca au fost printre cei mai constiinciosi dar fara alti oameni in plus nu vad bine orizontul anului in curs.
@ladposta cred ca lipsa de mana de lucru face ca acea pila sa nu se toarne, linia LEA imi pare departe.
Sper ca termina repede cu Aktor sa nu se ajunga la semnarea si pe A0, sper sa rezilieze repede aici si sa nu mai asteptam.
Pentru A6!

zuma80

@mihai daca asta era problema nu cred ca montau cofrajul, avand in vedere ca orizontul devierii LEA nu se vede.
Pentru A6!

ladposta

mersi zuma80.

Nici eu nu am vazut linia de inalta tensiune in zona, dar poate din filmarile aeriene nu se vede asa de bine.

Totusi ma surprinde ca au lasat o pila asa pe jumatate, mai ales stiind ca vin si grinzile in zona respectiva. Dar, cine stie, poate este vreo logica pe care noi nu o stim ...

E imbucurator ca se lucreaza si nu se stagneaza ca pe alte santiere ale patriei ...

P.S. mersi si mihaimai pentru reactie

Daniel_I

#13929
La minutul 6 din filmarea lui Alin se vede clar cum linia elctrica trece foarte aproape de pilonul nefinalizat. La o linie de 220.000 Volt exista o distanta minima de siguranta, nu te poti apropia cu macaraua. Eu as intreba altceva, de ce nu finalizeaza pilonii de dupa CF, unde nu au nici o linie electrica care sa-i incurce. Raspunsul il stim cu totii...
On The Road

ladposta

Mersi pentru clarificari Daniel_I

adiarc

^^^^100 de oameni e bine?hmmmm...inseamna ca 400-500 cat au altii,cum e?

In alta ordine de idei,devierile Pizzariotti de la Paraul Iovului si Lancram sunt pline de gropi
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

Dominik

Dar ce mai asteapta Electrica ? Dc nu se apuca odata sa relocheze linia de inalta tensiune, cat o mai lalaie asa ? Incredibil !  >:(
You're in Steelers Country

Dominik

You're in Steelers Country

florians

Si nu poate "cuc" sa miste macar ideologic pe cei de la Electrica?
:o