News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 29 Guests are viewing this topic.

gdaniel

#13860
Nu cred ca au oprit curentul, sufa aia nu e conductiva :))

@rocklee:
Nu cumva Baxcom lucreaza si pe Campia Turzii - Chetani ca subcontractor?
Ca poza pare facuta la supratraversarea de langa Hadareni sau dupa Chetani..

rocklee

Mulțumesc pentru răspuns.
Mă miram ca nu îi vedeam locul la nodul alba.

florin74


trifuhoria

Prima deschidere are toate grinzile sus. Primele 2 grinzi de la a 2-a deschidere sunt pe amplasament.

AlinC

Spre Alba Iulia Nord transporta grinzile pe soseaua de centura a orasului si pe DN. Am prins astazi un transport. Au pus toate grinzile pe prima deschidere de la culeea nord, dar nu mai ridicau cand am fost eu pentru ca batea tare vantul. Se si vede in filmare ca s-a destabiliat drona de 2 ori:


TibiV

Meserias soferul cu grinda, meseriasii baietii de la DEME...
:cheers:
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

raresu

Ar fi fost util ca lucrarile la structuri sa fie mai avansate, lipsesc multi piloni, inca; grinzile se pot ridica in cateva zile...
AlinC,  O:-) jos palaria pentru tot efortul tau :)

ddfab

au inceput la a 2-a deschidere. la ora 8, o grinda era sus, a 2-a se ridica atunci.

AlinC

ST1, viaductele de la Oarda si Mures. La Oarda au inceput sa lucreze la fier si la terasamentul dintre cele 2 culeei:


AlinC

ST1, stadiu montare grinzi drumul spre Florea si Alba Iulia Nord:


paulmare

Oare cu aktor - cat mai asteapta sa rezilieze si sa reliciteze terminarea lotului

GDPR

^^Parca ziceati ca la pod sunt 7 fierari, dar in filmare apar doar 4. Unde-s restul?

florin74

#13872
Or fi in concediu medical :)
Referitor la Aktor, AlinC, poti sa afli de la ce firma sunt camioanele cu nr AB XX DAD? Cara materiale in special in zona Santimbru. Pare sa fie un subcontractant nou. In rest, am vazut ca mai lucreaza la podul de la Sancrai, cu utilaje proprii, inclusiv la ceva deviere de retele acolo, langa DJ, si in zona plantatiei de hamei, la terasamente (au acolo un munte de material si cred ca il utilizeaza la terasament)

Zvonistica spune ca s-a facut comanda de otel la un pod peste Mures.


AlinC

E o firma din Aiud, dar are putine camioane. Pana in 15 utilaje lucreaza acum pe tot lotul 2, din ce am aflat eu. Sa vedem dupa 15 martie.

paulmare

^ au comandat confectionarea grinzilor la un singur pod, si asta ne abureste pe noi ca va fi gata la inceputul iernii tot lotul :(