News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 41 Guests are viewing this topic.

AlinC

Viitoarea subtraversare de la sensul giratoriu de la Lancram:


AlinC


horatiu.cosma

Au început să ridice grinzile la Alba Nord. Dacă până acum era o filmare pe zi, oare o să ajungem la două  :lol:? AlinC, poate ajungi și până la Chețani, că se ridică și acolo grinzi.

AlinC

#13803
Nu ridica grinzile inca. Au adus o grinda, dar inca nu a aparut a 2-a macara de la Deme. Nici prima nu era inca pe pozitie.

Edit: cel putin asa era in jurul orei 14:15

AlinC

#13804
ST1, Alba Iulia Nord, la ora 15:30 nu era ridicata nicio grinda. Sunt amandoua macaralele de la Deme, dar una nu era desfacuta. Cred ca numai de maine incep sa ridice grinzile. O sa editez postarea si o sa pun video:


Vice33

La min 1:50 acea casa nu avea gardul demolat pe limita posterioara si laterala...? Vad ca acum iara e construit iar basculantele stau langa gard...
Ce s-a intamplat acolo...? Nu e expropriat terenul...? MAi sunt probleme cu proprietarul...? Daca da, ce probleme sunt acolo...?

voicul

Eu nu am vazut gardul ala niciodata dat jos.
Daca imi aduc aminte bine ce s-a zis pe forum: urmeaza sa vina cu executorul sa darame gardul.

ddfab

azi dimineata, la 8:30, la alba nord a fost pusa prima grinda. incep de la culeea nord a viaductului peste CF.
spor sa fie... :)

AlinC

#13808
Am video deja cu prima grinda pusa la Alba Iulia Nord. Acum il urc in youtube. O sa editez postarea ulterior:


voicul

Nu pricep de ce pun grinzi asa repede. Deme va termina in maxim 2 saptamani de pus tot ce se poate pune. Dupa care va trebui sa fac o pauza mai lunga, pana va avea nou front de munca. Deci 2 deplasari sau timp de stationare platit.
Deci ... ?

yetiman

Poate ca in aceasta perioada nu sunt solicitari de macarale si pretul oferit de Deme este mai mic dacat, sa zicem, in aprilie-mai.
,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu

NGC

Cand termina cu ce se poate ridica deocamdata aici, se pot muta la Sebes la breteaua A10 - A1, unde foarte curand se vor putea monta multe grinzi, dupa care pot reveni aici.

NGC

Quote from: AlinC on March 08, 2019, 09:15:21 AM
Am video deja cu prima grinda pusa la Alba Iulia Nord.

Se mai poate observa si ca stalpii pentru liniile MT din zona unde se monteaza grinzile sunt acum ridicati pe pozitie, desi ieri erau inca jos.

dragos76

Păi le pun așa repede ca să avem noi motivă că se mișcă pizzaroti încet cu armarea lor, și cu toți pașii următori :)

laszlo.robert

#13814
Parcă spunea Cristi Deme ca în martie încep să ducă  grinzi și la Astaldi,  așa că impart  timpul cit mai util posibil.