News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 24 Guests are viewing this topic.

Dominik

Hopaaa  :) se poate asa ceva ?  :)
You're in Steelers Country

Ionut

Minune! Nu te credeam daca nu puneai poze.

Tavi


Ionut

Trebuie sa bat un cui in perete. Trebuie sa-mi notez in monitorizare. Exista minuni! Clar, anul asta chiar ca e gata. :lol: Intr-un univers paralel e gata deja din 2017.

dragos76

până nu îi văd la structuri nu zic nimic.
Apropos de asta, la supratraversarea de la Oiejdea acum ceva vreme au început o tentativă de deviere a DN-ului. Dar oare e necesară asta? Nu se pot apuca să pună (când va fi totul pregătit) grinzile cu întreruperea traficului pe DN? Cum s-a făcut la Bejan?

voicul

Tare imi e ca o sa lucreze in ritmul de pe A3, ca mai au 2 ani (aproape) pana cand incep sa plateasca penalitati.
Mai bine ca anul trecut, dar cam incet sa se incadreze si in noul termen.

Vedem, vedem, vedem.

horatiu.cosma

O să mă entuziasmez abia când o să văd grinzi de beton și tablier metalic sus și oameni lucrând la placa de suprabetonare. Mutat pământ de colo colo oricine știe.

Tavi

#13597
La Radesti si Sincrai cate pile mai trebuie construite in albia Muresului? eheeee .... eu am dubii si pentru doozecidoozeci ...

paulmare

le-ati photoshopat pozele ? sa ne uitam dupa pixelul albastru ? La poduri trebuie sa aiba subcontractori seriosi ca sa inainteze cat de cat asa ca gasesc local de inchiriat niste utilaje sau echipe de cativa oameni- tot la sfantul asteapta vor termina, de ce s-or fi bagat oare la cel mai lung lot si cu doua poduri daca sunt asa de impiedicati

Morosanu

Am mai spus-o si o repet: la reabilitarea dn 18 (1 lot nu tot drumul) lucreaza de vreo 10 ani si inca nu au terminat. Daca e sa pastram proportiile cati ani le trebuie sa termine lotul asta de autostrada?
Politica distruge tot ce atinge.


horatiu.cosma

Am făcut un update pe Sinteza Autostrăzilor. Fără să se întâmple mare brânză anul ăsta pe A10, deja avem 10 filmări din dronă. Va fi un an interesant  :D.

Daniel_I

#13602
Va vine sa credeti ca astazi au inceput lucrarile la nodul Sebes la breteaua rapida din A1 Sibiu - spre A10 Turda. Dupa atata amar de timp! Au adus utilaje si se apuca de lucru la podul peste raul Sebes si culoarul unde vor fi pilonii viaductului spre Alba care vor supratraversa E81 actual in zona giratoriului din nodul Lancram. Nu am poze, poate isi face Alin drum astazi sau cineva.
On The Road

perfidus

Sa fie într-un ceas bun! Ce se mai aude cu exproprierea acelei parcele îngrădite de lângă râu, vizavi de benzinărie?
Autostrada Pitesti - Craiova (A12) e ingropata. Se prefigureaza Drumul Expres CrPit (DEx12).; Contract semnat Tr.1 12.2018 - Tirrena Scavi ; Tr.2/L1&L2 finalizat - Spedition UMB ; Semnare contract Tr.3 si Tr.4 16.09.2020  - Spedition UMB ; Licitația pentru ,,Centura de ocolire Craiova Varianta Sud DN 56- DN 55- DN 6" - contract semnat 14.01.2022 - Rizzani de Eccher; "Constructia Variantei de Ocolire Targu Jiu – Finalizare Lucrari" - contract semnat 22.09.2020 - S.E.C.O.L. - stadiu lucrari 60%; "Reabilitare DN 6, Alexandria – Craiova, Lot 2: km 132+435 – km 185+230 – Relicitare" - contract semnat in 08.03.2022 - Ozaltin Inșaat

Europiu

The problem with the world is that the intelligent people are full of
doubts, while the stupid ones are full of confidence (Charles Bukowski).