News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 27 Guests are viewing this topic.

AlinC

Esafodajul pe care se pun grinzile metalice. Acum il putem si vedea pe ST1, la supratraversarea E81:


Ionut

Interesant. Nu prea se foloseste tehnica asta pe la noi, foarte rar vedem tabliere metalice. Sugestie: data viitoare cand mergi, daca ai timp si chef, fa niste poze si de la sol cu detalii. Roaga constructorul sa iti spuna ce e interesant si sa te lase sa pozezi. Asa cum ii place mult colegului TibiV sa zica, infanteria castiga multa lupte. :) In cazul nostru, infanteria poate aduce informatii si cadre pe care aviatia nu le surprinde. :cheers:

Stefan01

#13082
^
I-am propus acum cateva zile sa ne unim fortele. Daca doreste, bineinteles ... Ma gandeam sa mergem impreuna: el cu drona, eu cu aparatul foto.

Tavi

Eu zic ca sunt destule poduri din segmente metalice sudate si pe la noi.
LD3 - pod peste Mures, A3 B-Ploiesti - pod peste DN1 la Barcanesti, pod peste Teleajen, parca si cel peste Prahova. In Bucuresti, Basarab - cel mai lat pod hobanat din Europa tot din segmente metalice sudate si lansate a fost facut. Podul CF peste A6 ... Sunt destule.

Ionut

^ Cate sunt in execuție? Lasa istoria. :)

@Stefan01, ar fi super sa mergeți împreună. Reportajele tale de la sol sunt de excepție.

djidji1975

Pana cand vor sosi fotografiile din teren, postez o imagine de ansamblu a nodului A1 /A10, facuta ieri in jurul orei 15.00

TibiV

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

alexV

Grinzile astea metalice de la pasajul de la Lukoil s-ar putea sa nu fie paralele.
Vezi foto, culeile nu au cuzinetii in oglinda, o culee are 2-2-1 cuzineti, cealalta are 1-2-2.


adiarc

cateva cadre de la sol...zona Dn1-A10 la Lancram/Lukoil











PS...traficul e de vis...vesnica,coloana de la Lancram pana la centura AB





atat pt moment
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

Ionut

Uite ca se pot misca si repede cand vor. 8) Macar asa, punctual, la o structura. Care structura e inceputa de... nu mai zic. O:-)

ciprebbe

Incepe sa fie clar si cat de sus vor ridica cota DN-ului in zona aia.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

andrei0305

Salutare!
O mica intrebare: pe lotul 2 mai lucreaza cineva ceva, cat de putin?
Multumesc anticipat!
Zi faina!

florin74

#13092
Da, se lucreaza. Ieri chiar am avut un soc, am vazut in jur de 15 utilaje intr-o zona. Intre Santimbru si Oiejdea, se lucra la terasamente, in unele zone erau deja la cota zidului de sprijin. Si in zona intre Albalact si Teius se vedea ceva miscare, acolo cred ca se continua cu asfaltul.

Problema cea mare este cu structurile, de o luna e blocata treaba cu subcontractorul, sunt ceva restante. Poate cu platile de pe final de an sa se deblocheze si de la primavara sa inceapa lucru la structuri si la relocarile de utilitati.
Relocarea de la Oiejdea a magistralei de apa parea sa fie pe final.

TibiV

Quote from: florin74 on October 27, 2018, 02:16:49 PM
Relocarea de la Oiejdea a magistralei de apa parea sa fie pe final.
Pe maistrala aia de apa scrie cumva Suez sau Panama?!
Altfel ar fi greu de inteles de ce le-a trebuit aproape un an... :(
Mama proștilor este mereu gravidă... :)