News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 23 Guests are viewing this topic.

GDPR

Si pana la urma face CNAIR reasfaltarea in regie proprie?  :D

Earthchild

Quote from: flashu74 on July 20, 2018, 03:56:14 PM
Daca îmbinările vor ieși ca pe Timișoara - Lugoj mai bine lasă totul așa pentru că vor ieși plan-paralele bucățile refăcute cu cele actuale.
Tot Tirrena Scavi a lucrat și acolo, nu?

flashu74

^
Da. Timisoara-Lugoj lot2 si Lugoj-Deva lot1. Se rașchetează masiv de vreo 2 săptămâni. Nu știu cine face reparațiile.

marisRO

Am vazut pe A10 dupa Inoc se rascheteaza.

Ionut

Se frezeaza în zona Decea. Din ce-am inteles cam 1,5 km. Multa prostie și mândrie stupidă. 8 luni de așteptat degeaba.

voicul

Si acum intrebarea grea: mandrie din partea cui: TS sau CNAIR?

Ionut

CNAIR evident. Constructorul e interesat de profit. O mizerie toată povestea asta. Bineinteles ca noi suferim.

gdo


prd.marius

Quote from: Ionut on July 21, 2018, 01:45:49 PM
Se frezeaza în zona Decea. Din ce-am inteles cam 1,5 km. Multa prostie și mândrie stupidă. 8 luni de așteptat degeaba.

Sa speram ca ies bine imbinarile si ce mai trebuie, ca altfel cine stie cat mai stam..  >:(


gdo

Si video-ul... din reportajul postat de Alin



alexandruduma

#11801
Prima saptamana din August (30 Iulie - 5 August) e vizata pentru receptie pe ambele loturi. Darea in folosinta speram ca va urma rapid.

Pe lot 3 trebuie inlocuiti 2 km de uzura pe calea 1. In afara de asta nu mai e nimic, povestea cu becurile led e uitata. Si maine e o echipa la lucru.

Pe lot 4 nu mai e absolut nimic de facut, se asteapta dupa lotul 3.

voicul

Asa ma gandeam si eu: daca au zis doar cei 1.5 sau 2 km (cati sunt) au probleme, recunosc ca restul e perfect.

Pe de alta parte pot sa inventeze orice, oricand.

Ionut

Teoretic sunt șanse chiar pentru 30 iulie. Dar vom vedea. Sincer mie mi s-a acrit de tot, nu mai simt niciun fel de bucurie ca se deschid loturile astea.

Iceman

Nu stiu ce mai cred din toata povestea asta.....Chiar atat de prost a lucrat TS de trebuie frezat aceasta portiune?...Sau se cauta perfectiunea cautand nod in papura :o