News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 23 Guests are viewing this topic.

alexandruduma

Quote from: prd.marius on July 11, 2018, 11:18:59 PM
Ce "mult" a crescut procentajul celor de la Aktor... >:( Lotul asta e o enigma, nimeni nu stie nimic, nu se lucreaza, nu se reziliaza, nu se stie nimic...

Acolo problema mare e insolventa Euro Construct. Nu e asa de usor sa-i scoti din ecuatie... iar Aktor sigur nu se va tura pana nu se rezolva partea legala... parerea mea :(

Ionut

Au rezolvat de ceva vreme problema cu Euroconstruct. Aktor nu mai are scuze de multa vreme.

prd.marius

De asta zic ca nu e normal.
Nu sunt un expert, doar imi dau cu parerea, dar sa ai o crestere de 1.4% intr-o jumatate de an mi se pare aberant.
Ceva trebuie schimbat, ca asa nici in 20 30 nu apucam autostrada pe acolo.

trifrazvan1977

Am facut astazi dimineata un drum Cluj-Napoca - Alba-Iulia si intors.
Confirm ca pe lotul 2 era liniste si pace (0 muncitori) in toate portiunile vizibile din DN.
Cat despre loturile finalizate, pentru ca bataia de joc sa fie totala, s-au apucat sa faca reparatii pe DN. Daca tot aveau informatii ca in 2-3 sapt se deschide A nu puteau macar sa astepte ? La cozile infernale care sunt cateva gropi nici macar nu sunt probleme asa mari.

Granata06

Reparatii? Bine ca nu faceau teste de planeitate si rugozitate...se inchidea si DN1.

rizzuh

Cum dracu' face CFR ca ei nu au probleme cu planeitatea si rugozitatea...

ghrt

Să facem o petiţie către constructori să NU le deschidă de 1 Decembrie. Că deja e clar că ăsta e planul, indiferent de costurile în vieţi omeneşti.
Sau mai practic, o campanie publicitară în care să anunţăm  costurile în vieţi şi daune înregistrate pe DN în această perioadă, astfel încât să existe şi un cost politic pentru menţinerea închisă a autostrăzii.
Cont (aproape) inactiv.

GDPR

Ce stiti de Porr? Au terminat integral reparatiile la alunecari?

adiarc

da..sunt finalizate de mult...la ultima dintre ele,pare ca nu au finalizat,din DN,dar este finalizat,terasamentul in zona urmand sa ramana la stadiul de piatra sparta.
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

gdo




Ionut

Mama ei de treaba, la nodul Sebeș nu au practic niciun progres! Niste depozite de materiale și ceva decopertari în plus. Atât. Foreze, umpluturi, nimic! Doua utilaje obosite. Of! Mai bine nu ma uitam, m-am enervat.

mihaihedes

Lotul 1 și 2 vor fi in constructie ani de zile (nu cred că mai puțin de doi). E o muncă de chinez obosit și singur.

Trimis de pe al meu ONEPLUS A5000 folosind Tapatalk


prd.marius

De-ar veni niste chinezi din astia "obositi" sa ne faca si noua niste autostrazi... >:(