News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 25 Guests are viewing this topic.

florin74

Azi la 12.30 pizzaroti baga turbo la Alba Iulia Nord

Ionut

Mă bucur să văd că își mai spală din păcate.

rebel

doua video-uri de la ziarul unirea cu podul peste mures si valea orzii




florin74

Azi aceeasi activitate intensa la nod Alba Iulia Nord

AlinC

Autostrada Sebeș – Turda: "Supărat" pe dealul de la Pârâul Iovului, constructorul Lotului I lucrează la excavare chiar și în zilele libere pentru alte firme sau bugetari

https://ziarulunirea.ro/foto-video-autostrada-sebes-turda-suparat-pe-dealul-de-la-paraul-iovului-constructorul-lotului-i-lucreaza-la-excavare-chiar-si-in-zilele-libere-pentru-alte-firme-sau-bugetari-472399/


Ionut

S-or fi supărat pe deal după ce m-am supărat eu pe ei. Sper sa ii tine hărnicia, ba chiar să se supere și mai tare, de exemplu pe bretelele lungi și dese din nodul Sebeș.

AlinC

#10791
Acolo nu faceau nimic astazi  :D Adica, na: "nimic" era un buldo.

/Edit: la podul peste raul Sebes au adus astazi o macara mai mica, dar era "impachetata", adica nu avea bratul ridicat!
/Edit 2: nu ma pricep, dar am vazut la podul peste Ampoi. Foloseau ca sa ridice grinzile o macara imensa si una mica. Poate o sa apara in urmatoarele zile si macaraua mare la raul Sebes.

prd.marius

@Ionut, nu te superi si pe cei de pe lotul 2?

Ionut

Pe Aktor sunt supărat din toamna lui 2016, dar degeaba. Ei nu se supără deloc.

prd.marius

Da, corect. Am uitat ca sunt greci. Foarte relaxati oamenii.

Stefan01

La suparare mai adaug ST 3 si 4.

Avem acest avatar:  :horse: Calul este CNAIR, MT, ... etc. Cine ar trebui sa fie cel care ii aplica, calului corectiile necesare ?

alinuttt

Eu tot nu înțeleg ce împiedică CNAIRul să fixeze penalizări de întârziere /zi pe lotul 1 și lotul 2...

voicul

Pe lotul 1 nu are cum, cand a dat AC pe ultima sectiune abia acum 1 luna.

Probabil nu penalizeaza pentru ca ar pierde o groaza de bani in justitie pentru ca nu isi onoreaza contractele (nu plateste lucrarile).

Daniel_I

#10798
La ce concurenta avem cu fotografiile de pe lotul 1, mie nu imi ramane altceva de facut decat sa mai schimb ungiul :D
Podul Mures Lot 1. La culea din imagine se pregateau sa inalte terasamentul, si probabil curand va fi data in folosinta subtraversarea







Sunt curios, daca au dat drumul la Mures printre piloni, cum o sa ajunga la piloni pentru a monta structurile metalice pentru podul rulant care monteaza grinzile...



Powered by API/PUM imgur uploader

On The Road

RaduC