News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 28 Guests are viewing this topic.

ddfab

activitatea la dealul din nodul alba nord.
in partea de sus, la limita decopertarii se observa o betoniera. se lucreaza la rigolele de scurgere.
activitate destul de mare in zona...

Ionut

Va rog nu mai postati. Aveti rabdare sa termin capturile. Multumesc!

Ionut

Ieri am zburat cu avionul pe A10. Partea buna este ca ne-am facut un upgrade serios la hardware-ul de filmare si acum putem scoate filmari din avion la calitate foarte apropiata de cea cu care v-am obisnuit din drona, la o viteza de deplasare mult superioara dronei. Deci din avion putem sa filmam in cateva minute loturi intregi la calitate (aproape) ireprosabila.

Din pacate, in zona Aiud (de la nod Aiud si mult in lotul 2) si in zona Alba Iulia Sud si Sebes am avut parte de plafonul de nori foarte, foarte jos. Asa ca nu are rost sa va dam toata filmarea pentru A10 loturile 1 si 2, ci doar capturi aeriene din zonele cele mai importante/relevante. Oricum, vom reveni pe A10 in curand pentru a va aduce o filmare pe aceste doua loturi. Loturile 3 si 4 (intre Turda si nod Aiud) sunt filmate complet si o sa publicam filmarea luni (cel mai probabil). Deci rabdare.

Pana atunci, va dam capturi de pe loturile 2 si 1 (in ordinea filmarii). Rabdare ca dureaza pana fac capturile.

Ionut

Incepem cu lotul 2. Aktor. Am avut un ghinion incredibil cu plafonul de nori. Au scapat de data asta "prietenii" de la Aktor. :) Data viitoare nu mai scapa. Asteptam intre timp mobilizarea necesara, nu doar cele 50-60 de utilaje cate au acum pe lot. Vom vedea.

Autostrada ascunsa dupa nori. :) Zona Sancrai-Radesti.






In prim-plan este DJ142L langa Sancrai. Directia de filmare spre podul peste Mures (podul de la Radesti).


Ne apropiem de pod.

Ionut

Podul peste Mures de la Radesti.


Podul peste Mures de la Radesti.


Imediat dupa pod... podete, podete, podete...

Ionut

O alta zona cu multe podete in zona Beldiu (DC17).








Ionut

Mai departe, intre DC17 si DC19. Ne apropiem de Teius.












Ionut

Langa Teius, o zona cu muuuuuuulta apa si muuuuuulte podete. Ultimele poze sunt cu supratraversarea cf fix inainte de nodul Teius.














Ionut


Ionut

Greu gasesti utilaje... uite un loc cu utilaje inainte de podul peste Galda/zona Oiejdea.




Ionut

Pod peste Galda (in prim-plan, prima poza) si apoi zona de supratraversare A10 peste DN1 in apropiere de Santimbru.










Ionut

Si ultimul set de pe lotul 2, Aktor. Zona zidurilor de sprijin si la final limita dintre loturile 2 si 1 in dealul din apropierea nodului Alba Iulia Nord.














Ionut

Incepem lotul 1, Pizzarotti. Mobilizarea este mult peste Aktor.

Mai intai zona de granita lot 2->lot 1 si dealul faimos.








Ionut

Zona nodului Alba Iulia Nord. Este ceva mobilizare, trebuie sa recunosc. Nu cum ar trebui, dar e mult mai bine fata de acum cateva saptamani...
















Ionut

Imediat dupa nod intram iar in plafonul de nori...