Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

gdo

Lot 1- Km 3, imagini cu terasamentul adus pana aproape la cota de balasta sabilizat











Structura unde se gata terasamanetul este structa dinnainte de podul peste Raul Sebes




Si acum sus pe terasament




Stefan01

Poze realizate ieri (duminica), din mers, pe loturile 3 si 4. Nu se lucra.

Nodul Aiud - vedere de pe sensul Turda - Sebes


La intersectia A10 si DN 1 (aproape de Decea) au pus parapete - vederi spre Turda






Nodul Decea - vedere spre Turda




Lotul 4 - zona Stejeris







o.stanga

Urmaresc cu interes materialele postate aici de dvs. E adevarat ca, pana acum, m-am multumit doar cu cititul :(

Vazand imaginile postate duminica cu activitatea febrila de pe Lotul 1 zona km 3 Lancram, as vrea sa-mi spuneti, daca stiti cumva, care sunt motivele pentru care incepand de luni 11 septembrie au fost stopate lucrarile in zona km 10 Drambari?

Va multumesc.

Daniel_I

@o.stanga
De unde ai informatia ca lucrarile au fost stopate? Poate au facut o pauza, si au mutat utilajele si oamenii pe alte sectiuni. Nu cred ca e cazul sa credem ca au gasit o problema acolo si pana la solutionarea ei au oprit lucrul.
On The Road

elion

Lotul 2 între Mureş şi DJ-107E (Aiud-Ciumbrud)



Lotul 3 între DJ-107E și valea Aiudului





















elion


Ionut

Hai ca mai avem putin de tot. :)
Multumim de poze! :cheers:

ddfab

Quote from: o.stanga on September 12, 2017, 05:20:31 PM
Urmaresc cu interes materialele postate aici de dvs. E adevarat ca, pana acum, m-am multumit doar cu cititul :(

Vazand imaginile postate duminica cu activitatea febrila de pe Lotul 1 zona km 3 Lancram, as vrea sa-mi spuneti, daca stiti cumva, care sunt motivele pentru care incepand de luni 11 septembrie au fost stopate lucrarile in zona km 10 Drambari?

Va multumesc.

lucrarile nu au fost stopate. au restrans activitatea la terasamente in zona, fiindca s-au apucat de pregatit terenul pentru a redeschide circulatia pe DJ107 pe vechiul amplasament, pe sub podul autostrazii. imaginile sunt  elocvente. apoi vor trage tare sa aduca terasamentul la cota, pe ambele parti ale podului fiindca vor avea nevoie de culoar de transport pentru grinzi, spre cele 2 poduri( peste Ampoi si peste Mures)












V@lentin

Poze de astazi dupa masa din zona lacului Stejeris,cele trei foreze erau la datorie,era destula activitate in acea zona si se lucra bine din ce am vazut eu.








adiarc

Multumesc de poze...dupa ritmul de lucru,deja forajele in zona ar trebuii sa se apropie de final....are cineva informatii in acest sens...Cip?
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura


pbh

"Reamintim că în această săptămână, directorul general al Companiei Naționale de Administrare a Infrastructurii Rutiere (CNAIR), Ștefan Ioniță, a declarat pentru revista Capital faptul că ,,în urma inspecţiilor de pe şantierele aflate în execuţie şi a datelor pe care le am la această oră, pot spune că la finalul anului vor fi date în folosinţă loturile 3 şi 4 ale autostrăzii Sebeş-Turda şi lotul 4 al autostrăzii Lugoj-Deva". :p O:-)

alexV

Quote from: adiarc on September 15, 2017, 09:35:17 PM
Multumesc de poze...dupa ritmul de lucru,deja forajele in zona ar trebuii sa se apropie de final....are cineva informatii in acest sens...Cip?

mai e pana la final. nu sunt doar coloane, toata suprafata terasamentului de acolo primeste un tratament special. astazi forau toate trei utilajele, cu siguranta au trecut de jumate, dar mai e pan la final.. poze un urmatoarele 24 de ore.

ciprebbe

Da au trecut de jumatate , si da mai au... 3 coloane pe zi se fac cu o foreza x3 buc Deci 9 coloane pe zi, inca 1 sapt ar mai fi de forat.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

alexV

azi, 16 septembrie, loturile 4 si 3 din Sebes-Turda.
pozele sunt usor de urmarit, sunt in ordine de la Turda pana la Aiud. soarele puternic si glare-ul parbrizului mai strica din calitate.

Nodul Turda, pasaj drum local peste autostarda:




se lucreaza intens pe ambele loturi


bretele, multe


asta vine de pe A3 CLuj si merge pe A10


stalpi pt parapete, pasaje A10 peste A3






in prim plan A3, cu pasaj A10 > A3 CLuj


din nou A3, cu bretea A3 Campia > A 10


detalii finisaje


tot o bretea, cu pasaj pt drum agricol


A3 Campia > A10


inca o bretea


aici mai greu de distins: breteaua prin fosta plantatie de Pawlonia in fundal, din care se desprinde in plan mai apropiat breteaua A10 > DN. aici mai au inca la terasament, nu sunt al asfalt


detalii, finisaje