Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

zorro

Noutati pe A10; Se monteaza grinzile la podul de peste autostradă, de la nodul Decea:











Excelenta mobilizare pe tot lotul 3, din ce am vazut eu.
Nu contează cine votează, contează cine numără voturile! (Iosif Vissarionovici Stalin)

Dominik

Eee asa da mobilizare, cu toate fortele !!!  :D
You're in Steelers Country

gdo

Imagini noi si de pe Lotul 1, zona Raului Ampoi si a sitului 4














Ionut

Vai cat de în urma sunt în unele zone.

Dominik

Eeh, se termina in 2018 si primele 2 loturi  ;)
You're in Steelers Country


Ionut

Nu doar ala... în ritmul asta ne ducem în 2019 cu loturile 1 și 2. Sa vedem ce face Aktor. Dar lotul 1 are șanse totuși reduse pentru 2018 dacă nu se schimba ceva.

Dominik

Nu ajunge lotul 2 in 2019 dar, trebuie rezolvata problema cu Nodul Sebes cat mai repede pe lotul 1 !!!  >:(
You're in Steelers Country

gdo

Alte fotografii de al KM 7+800 (Nodul Alba Sud)







Dupa parerea mea sectiunea A de pe lotul 1 incepe sa prinda contur si vreau sa v spun ca se lucreaza sustinut, dar adevaratele probleme sunt capetele acestui lot, unde situatia este incerta. Sincer speram ca totusi cel tarziu saptamana asta sa primim vesti bune legate de capatul lotului din zona Paraul Iovului, unde am vazut ca au inceput decopertari in apropiere de calea feratra. Totusi cred ca inca nu vom avea AC prea curand nici aicea si in curand si miscarea care a fost in ultimele doua saptamani se va stinge. Sincer m-as bucura tare mult sa reusim sa obtinem o pozitie cat de cat oficiala si legata de stadiul sectiunilor B si C.

gdo

Azi in jurul orei 10 se asfalta viitoare deviere a DN-ului din apropiere de Lancram










gdo

Deasemenea in zona din spatele benzianriei Lukoil se lucreaza la o structura si terasament (timid ce e drept la terasament)












gdo

Deasemena structura de pe DJ107 este finalizata, dar asta s-a mai mentionat



iar intre DJ107 si DJ107C se lucreraza la terasament














gdo

Si ultimele poze sunt realizate la capatul sectiunii A intre DJ107C si drumul care duce spre balastiera Florea







Acest podet metalic este in imediata apropiere a DJ107C





Si depozitul de pamant rezultat in urma decopertarilor din apropiere de calea ferata


Si din pacate in apropiere de calea ferata, azi nu mai era nici un utilaj, toate excavatoarele au fost duse, se mai vedeau doar doi omuletii portocalii care faceau masuratori, dar nu se mai lucra nimic in zona.

elion

#6808
Au adus foreza la podul de la Sâncrai









lot 3






Dominik

You're in Steelers Country