News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 6 Guests are viewing this topic.

NGC

Quote from: alexV on March 13, 2017, 07:38:23 PM
Quote from: AkaManah on March 13, 2017, 11:34:50 AM
Exproprieri suplimentare L1 si L3.
Din presa de azi: http://ziarulunirea.ro/cnair-incepe-expropierea-proprietatilor-situate-pe-amplasamentul-autostrazii-sebes-turda-pe-raza-localitatilor-ciugud-miraslau-si-unirea-412200/

Ciugud e pe lotul 1, in drept cu Alba-Iulia.
Miraslau e exclusiv pe lotul 3, cu podul peste Mures pana la granita cu lot 4. Nu stiu ce expropriaza aici ca in ultimu raport pe lotul 3 nu era mentionata nicio problema

Unirea e exclusiv pe lotul 4, de la granita cu lotu 3 pana spre Stejeris, dar fara zona lacului.

sursa

Quote from: florin74 on March 13, 2017, 08:15:04 PM
Posibil la lot 3 si 4 sa fie vorba de expropieri pentru stalpii Electrica/Transelectrica.

Din informatiile mele nu este vorba de exproprieri suplimentare, ci de suplimentarea sumei pentru despagubiri.
Altfel spus, e vorba de acest proiect de HG.

P.S. In ultimul timp nu am prea comentat in acest topic. Sunt ramas in urma cu zeci de pagini de poze din cauza colegilor harnici. :p

alecu26

dar acel mic colt de pepiniera din nodul Turda când se rezolva? Sau e si ala un fel de elefant? Adliteram se vede de pe luna. (de fapt de pe gmaps).
Drumurile noastre POATE;

ddfab

elion, ai muncit ceva!!! :) un mare+ si de aici!  :gj:

infraAdi_ro

Montare prefabricate la pasaj CF Aiud


Romania are un viitor doar daca are prezent!

TibiV

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Cozak

Elion, foarte frumoase pozele si edificatoare.Ma bucur ca in martie se misca lucrurile bine.
Cheers!

zorro

   Am dat astazi o tura rapida pe unele zone de interes si anume relocare LEA lot 4.
Se monta primul stilp, cel pe partea dreapta pe directia Turda,



Aici am vrut sa prind celalalt stilp de pe partea cealalta dar se vede numai putin partea de jos,



Stilpul care se vede din DN asta ramine, se vad cablurile picate deoarece stilpul de pe mijlocul autostrazii este la pamint,



Acelasi stilp (care ramine) vazut din alta locatie,



Stilpul nou montat, si cel vechi de pe traseul autostrazii coborit, se vede putin linga excavator,



Stilpul nou,



Doua poze de la cealalta retea LEA de la granita dintre loturile 3-4, inca nimic,



Nu contează cine votează, contează cine numără voturile! (Iosif Vissarionovici Stalin)

zorro

 La supratraversarea CF Decea se montau grinzile, pozele vorbesc de la sine,









Se vede pina unde au fost puse grinzile,



Nu contează cine votează, contează cine numără voturile! (Iosif Vissarionovici Stalin)

Denis

Inca o veste buna :D avem un inceput de an promitator.

Cozak

Super vesti si super poze zorro!
Mama ce competitie de poze superbe intre A1 si sora mai mica A1+0! :)

NGC

MT a publicat "Proiectul de Hotarare a Guvernului pentru modificarea art. 3 la Hotărârea Guvernului nr. 947/2016 privind declanşarea procedurilor de expropriere a imobilelor proprietate privată situate pe amplasamentul suplimentar, care fac parte din coridorul de expropriere al lucrării de utilitate publică de interes naţional "Autostrada Sebeş-Turda"- Lot 1 secţiunea A, km 0+300 – km 14+000".

http://www.mt.ro/web14/transparenta-decizionala/consultare-publica/acte-normative-in-avizare/1481-hg21032017dirtac-2

Dominik

Wow ce vesti grozave, a inceput relocarea stalpilor LEA si au fost facute expropierile de pe lotul 1 !!!  :D
You're in Steelers Country

NGC

Citeste cu atentie ce scrie acolo. E vorba doar de amplasamentul suplimentar pentru "sectiunea A, km 0+300 – km 14+000".

zorro

Pentru a intelege mai bine relocarea LEA de pe lotul 4 am facut o poza mai de ansamblu,:
Stilpul din fata este de la LEA lot 3, in spate sus pe deal se vede stilpul din dreapta, cel din centru este cel darimat, si se pregareste ridicarea celui de al doilea stilp de pe partea stinga, care la aceata ora este deja in picioare, din pacate fara poza,



La Decea se mai ridia o grinda, asta in urma cu vreo ora; inainteaza foarte bine,



Super mobilizare pe tot lotul 3.
Nu contează cine votează, contează cine numără voturile! (Iosif Vissarionovici Stalin)

zorro

Citeva imagini de astazi de la nodul Aiud,:















Cam atit astazi, o seara faina tuturor !!....
Nu contează cine votează, contează cine numără voturile! (Iosif Vissarionovici Stalin)