News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Ionut

Asa am zis? Nu cred. :)
O sa filmam, dar sa vedem daca facem prima sesiune cu drona sau cu avionul.


ddfab

@ionut. eu zic sa-i mai lasam putin, sa mai avanseze lucrarile. poate vre-o 2-3 saptamani.

Iceman

La asta ma gandeam si eu sf lunii martie ar fi ideal

Ionut

Cam asa ne-am gândit și noi. :lol: De-asta eram mirat ca unii deja așteaptă filmare.
Putina răbdare. Sa vedem dacă facem cu avionul Lugoj Deva și A10 cu drona. Vedem...

ion59

În cazul unei filmări, începutul sezonului poate fi folosit ca un punct de referință.

Europiu

Ca punct de referinta putem la fel de bine sa luam filmarile de la sfarsitul anului trecut.
The problem with the world is that the intelligent people are full of
doubts, while the stupid ones are full of confidence (Charles Bukowski).

Eurocopter

#6742
Facem filmari facem, dar aveti putina rabdare sa munceasca si baietii ceva ca sa prindem progres de anul acesta. Cu siguranta la inceput de aprilie cel tarziu apare prima serie. Anul asta in premiera vom incerca sa asiguram monitorizare aeriana lunara pe toate santierele.

Sent from my F5321 using Tapatalk

TibiV

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Dominik

#6744
^^

Ce veste buna ai dat Eurocopter, cat despre filmari, nu e mai ieftin sa o faceti cu drona ??? plus ca e mult mai clara, nici nu se compara cu o filmare din avion, am vz ultima filmare pe loturile 2,3 si 4 pe Lugoj-Deva cu drona, sunt bestiale filmarile si super clare in HD
You're in Steelers Country

GDPR

S-a publicat proiectul de Hotarare a Guvernului privind suplimentarea pe anul 2017 a sumei prevăzute ca justă despăgubire aprobată prin Hotărârea Guvernului nr. 399/2014 privind declanşarea procedurilor de expropriere a imobilelor proprietate privată care constituie coridorul de expropriere al obiectivului de investitii "Autostrada Sebeş – Turda", precum şi modificarea anexei nr. 2 la Hotărârea Guvernului nr. 399/2014: http://mt.gov.ro/web14/transparenta-decizionala/consultare-publica/acte-normative-in-avizare/1469-hg17032017dirtac

Eurocopter

#6746
^^
In general e mai ieftin cu drona, dar pentru filmari de peste 20km e deja dificil si obositor pentru operator, plus ca presupune drum cu masina pana la obiectiv (spre exemplu Deva sau Sebes). Pana la urma va fi un mix, drona sau avion, in functie de cum e mai convenabil si dupa cum va exista disponibilitate.


tom

Daca nu intervine nimic, de luni pe lotul 3 vor incepe montarea grinzilor la pasajul peste CF.

papibabone

Vin vestile din ce in ce mai bune , asta e de bine :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Teo

La un drum de Alba-Iylia-Cluj, am observat urmatoarele:
Pe litul 2 se lucra inclusiv lângă calea ferata din nordul Albei. Erau excavatoare, bascule si o baraca pentru muncitori /paza.
Peste tot pe lângă Teius, Sântimbru, Oiejdea, erau utilaje si oameni.
Pe lotul 3 se lucra la viaductul Gambas si la granita cu lotul 4.
Iar pe ultimul lot erau desfasurati foarte multi muncitori si f multe utilaje, care erau concentrate pe zona Dumbrava, Stejeris, dealul de dinainte de Turda. Foarte interesanta culoarea solului de acolo, care cred ca e si un indiciu pentru de ce e atât de greu de excavat in acea zona.
Si eu sunt nerăbdător sa vad o filmare aeriana pt ca sunt multe zone care nu se vad de pe sosea, dar cred ca e obligatoriu ca aceasta sa fie insotita si de o vizita oficiala, unde sa se prezinte de constructori situația lucrărilor.