News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 6 Guests are viewing this topic.

Ionut

#5805
Baietii la o inspectie, probabil.



















Catalin pe Facebook.

SILVIUFG

Cel mai mult imi plac pozele cu subtraversarea DN si cu viaductul de la Gambas. Multumim @cutter!! Bine-i sta la viaductul ala cu grinzile sus, ca prea mult am vazut grinzile culcate langa...

infraAdi_ro

lot 3 Sebes -Turda pod peste Mures-montaj predale,armare si suprabetonare









Asternere asfalt strat 2



Lucrari de terasamente



Sursa:prietenul din teren :)

Romania are un viitor doar daca are prezent!

Archi

Podul si viaductul de la Gambas se suprabetoneaza deodata nu? Asa mi s-ar parea logic avand in vedere ca viaductul este in continuarea podului.

Cozak


Iceman

Ar fi o surpriza placuta ca viaductul Gambas si podul peste Mures daca ar fi asfaltate pana la sfarsitul anului.... :)....

rocklee





Daniel_I

#5815
Pe Lotul 1 Sambata dimineata se lucra in forta la km 5.000.
Se intalta terasamentul, si sa inaintat cu el inspre Oarda, in zona cu gradini. Se pare ca expropierile au fost facute, si se inainteaza.



Campul, deoarece santierul e pe un câmp agricol ;), era plin de utilaje, care aduceau material pentru terasament, se lucra in forta





Terasament inaltat pana la inaltimea subtraversarii



Ne mutam in zona podului peste Mures, de langa Limba, Drumul judetean 107C, unde am surprins primele imagini cu inceputul lucrarilor la podul peste Mures.
Erau multe utilaje in zona, se fora. Cred ca asta e vestea cu adevarat buna :D
Lucrarile sunt intre dig si albia raului Mures.



In aceasi zona, in locul santierul arheologic care sa finalizat, am surprins un sant sapat recent, si unele mici sapaturi.
Se pare ca incep lucrarile la pod din ambele parti ale raului :D



Santierul arheologic finalizat



Ne mutam in nord, undeva la km 15, inainte de nodul Alba Nord, pe drumul de legatura intre Drambar si soseaua de centura Alba. Pe google maps nu am gasit o denumire a lui.



Aici sa asfaltat un drum de ocolire, si un stalp de inalta teniune 110 KV sta deocamdata fix in mijlocul viitoare autostrazi.



Spre Nord era un utilaj stationat. Ultimele lucrari la decopertare s-au facut cu mult timpm in urma, fapt semnalat de prezenta vegetatiei pe terasament.



In departare se vedea sfarsitul lotului 1 la Alba nord, niste utilaje mai mult parasite decat folosite, si in departare langa macaraua galbena, sus pe deal se pot vedea sapaturile pentru delimitarea autostrazii, La dealul acela nu exista lucrari, deoarece nu exista inca AC pentru sectiunea aceea.


On The Road


ciprebbe

#5817
Da(peste 70% sigur au).
E incredibil ce fotra si cum avanseaza TS. Nu o sa ii ia prin surprindere iarna.
Si astazi se lucra sustinut in jurul orei 13.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

ciprebbe

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Iceman

Ciprebbe.......... :cheers: :cheers: :cheers:..........TS a intrat pe teren, se vede ca sau apucat de lucru mai serios!!!