News:

3,5% pentru Asociația Pro Infrastructură, singura voce independentă
care monitorizează toate proiectele majore de transport.

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 6 Guests are viewing this topic.

papibabone

daca mai este nevoie de un amator pt poze din 6 Aug imi ofer si eu serviciile .

carutasul

rocklee, opreste-te din pozat ca depasesti teritoriul ţării :)

alecu26

eu pana nu vad nu cred la lotul lui Pizzarotti.
Drumurile noastre POATE;

Iceman

Nici eu.....Nu stiu de ce dar am dar impresia ca acest constructor sigur va cauta nod in papura pentru a trage de timp, modificand ceva in proiect pentru ca sa aiba un profit mai mare...

gdo

Si eu sper sa ii vedem la treaba, dar sper sa isi duca si la capat proiectul si sa nu se intample la fel ca pe Bucuresti-Pitesti unde au construit ei cat au construit si au solicitat o crestere de fonduri..si neintelegandu-se cu CNADNR-ul au ajuns la reziliere....si culmea acuma au mai castigat si procesul cu CNADNR + despagubiri...dar asteptam aicea un deznodamant fericit..
Si ca o informatie din culise..s-ar parea ca cei de la Pitzzaroti au avut mai multe runde de negociere cu cei de la Florea Group (un constructor destul de important din zona)...soarta negocierilor se afla sub semnul intrebarii...

lupualb

#5360
Cei de la Florea au impanzit ziarele locale din Alba cu anunturi legate de angajare soferi, sudori, muncitori, etc.

yetiman

"Evolutia" pe A10 din martie pana in iulie conform rapoartelor lunare CNADNR.

,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu

gdo

Foarte buna pstarea ta Yetiman..arata perfect cum lucrarile au fost blocate..totusi singura "dezamagire" (daca o pot numi asa) este lotul 2..care progreseaza foarte putin, desi are autorizatie... iar "lupualb" se pare ca lucrurile incep sa se lege..si cred ca vom avea un lot 1 pe care Florea Group va fi cel care va munci in mare parte...

SILVIUFG

Lotul Pizzaroti are 0,95% progres. Pai e foarte bine. Dar de unde? Au mai fost produse grinzi? Ca in teren nu am vazut nici macar o lopata in actiune. Sau s-or fi uscat celebrii maci si asta constituie un pas inainte in constructia autostrazii...... Singurul progres relatat aici pe forum a fost emiterea autorizatiilor. Se pun?

mariansb

In urma cu vreo ora venind de la Sibiu la Alba Iulia, dupa Lancram am vazut pe aliniamentul autostrazii un utilaj si 5-6 muncitori.Sper sa fi fost de la Pizzaroti . O sa va tin la curent dupa amiaza, la intoarcere.
"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

AkaManah

#5365




Se decoperteaza pe lotul 1!!!! Minunea este pe drumul ce duce pe pe soseaua de centura a orasului Alba Iulia spre Teleac.

AkaManah

Sunt excavatoare pe ambele parti ale drumului. Si camioanele aferente.  Nu am pirur face poza exact acolo pentru ca aveam cateva masini in spate.

rebel

Quote from: mariansb on July 20, 2016, 09:59:38 AM
In urma cu vreo ora venind de la Sibiu la Alba Iulia, dupa Lancram am vazut pe aliniamentul autostrazii un utilaj si 5-6 muncitori.Sper sa fi fost de la Pizzaroti . O sa va tin la curent dupa amiaza, la intoarcere.

dimineata la 9 erau spre sebes, dupa-masa erau in campul cu maci o masina alba si 2 oameni...

papibabone

http://alba24.ro/primaria-aiud-invita-locuitorii-din-gambas-vineri-la-o-intalnire-privind-aspecte-legate-de-traseul-autostrazii-sebes-turda-lotul-iii-507690.html
ce mama suparari mai au de explicat cind ei au autorizatie ?
mare dezamagire sa vezi cum trece vremea buna si ei au timp de povesti in loc sa lucreze :lol:

nicki4

Quote from: lupualb on July 19, 2016, 08:28:34 PM
Cei de la Florea au impanzit ziarele locale din Alba cu anunturi legate de angajare soferi, sudori, muncitori, etc.

intradevar pizzaroti nu mai are la fel de multi angajati ca acum un an si se poate sa poarte discutii cu firme care pot oferi resurse. Din cate am inteles au plecat multi soferi, macaragi si escavatoristi in perioada de inactivitate cand singurele activitati se desfasurau de fapt pe perimetrul site-urilor arheologice ( poate acestia au refuzat sa dea la lopata sau cu peria prin site-uri)...
"Government don't want well informed, well educated people capable of critical thinking. That's against their interest. They want obedient workers, people who are just smart enough to run their machines and do the paperwork. And just dumb enough to passively accept it!" George Carlin