News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 12 Guests are viewing this topic.

gdo

In zona organizarii de santier....lucreaza in continuare la o viitoare hala:



statie de betaone


si pe langa multimea de grinzi avem si alte structuri:









un singur detaliu, care parca anunta extinderea unor lucrari este un alt drum judetean care duce spre Drambar si unde au fost montate indicatoare care anunta restrictii, desi in zona nu sunt inca lucrari, iar indicatoarele au fost montate exact pe tronsonul pe unde va trece autostrada,,,deci cel mai probabil de saptamana viitoare vom vedea miscare si in aceasta zona:



Pe aceasta imagine in departare se vede un drum tehnologic care se inainteaza...

elion


gdo

Asa este luc din depozitul de pamant s-a creat un minimunte cu vegetatie pe el...
Ca si o concluzie a vizitei de azi:
-in zona nu se lucreaza, desi avem autorizatie (exceptand cele doua excavatoare din zona Drambar), dar se simte parca ceva miscare in aer :)
-procentul mare, de executie, raportat la situatia din teren,  si care a crescut in ultimele luni in mod cert vin din aceste structuri care se vede cu ochiul liber ca au sporit...si se intind pe suprafete tot mai mari.

Stefan01

Quote from: horatiu.cosma on July 22, 2016, 07:53:59 AM
Se apuca de treaba si acolo, intr-un final.
Multumesc, Horatiu Cosma !

Sa inteleg ca au toate autorizatiile si Tirrena Scavi poate incepe executia in secunda doi ?

horatiu.cosma

Mai e ceva relocare de LEA la limita cu lotul 4 de rezolvat, in rest lotul TS e deblocat complet din punct de vedere birocratic. Sa vina banii pentru lucrarile executate si o sa fie material pentru poze la greu.

TibiV

Deci stam cu ochii pe NGC....  ;)
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

AkaManah

Ieri, pe lotul 2 am vazut utilaje parcate langa DJ142L. Cred ca se apuca de excavat pentru podul peste Mures si traversarea peste A10 a DJ142L. Între Mures la Leorint si Mures la Sancrai au atacat aproape toata lungimea.

lupualb

Astazi in spatele localitatii Lancram, pe lotul 1 erau cateva masini de la Florea Grup si un excavator. Cred ca se pregatesc de lucru, cel putin asta sper. Poate este ironia sortii sau cine stie un semnal nedetectat de forum ca autostrada macilor sa fie construita de Florea. Sa fie cei de la CNADNR asa de subtili?

gdo

#5393
Eu am zis, in urma cu circa o saptamana, ca Pitzzaroti duce negocieri cu Florea pentru o asociere. La acel moment din informatiile mele inca nu se ajunsese la un numitor comun. Deasemenea este important sa fim atenti deoarece in zona, Florea  scoate si balast. Sincer eu personal m-as bucura ca Florea sa preia lucrarile sau macar o parte importanta a acestora.

Eurocopter

A10 lot 4



TibiV

Multumim !...
:cheers:
Ce de asfalt.... :)
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Eurocopter

E balast stabilizat deocamdata pe circa 5km. Am inteles ca de luni incep asfaltarile.

TibiV

Asta e balast stabilizat ?!?!?!...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

infraAdi_ro

Da e balast stabilizat.Frumos lucreaza,mi-e dor de asemenea lucrari.La ce grosime are cred ca il pune in 2 straturi pentru a se putea compacta.
Romania are un viitor doar daca are prezent!

rocklee