Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

elion

A10 vizibilă până la Decea pe Google Earth.

carutasul

Si pare ca se si lucra ceva pe 18.04.2016, ca se vad camioane in diverse pozitii


ciprebbe

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

voyageros

 :D nuuuu, vai de mine, fara sa se umfle careva in pene cred ca uneori stim/intuim mai repede anumite lucruri decat factorii de decizie si atunci cand o tv sau un post de radio citeaza de aici cred ca putem...nu nu ...puteti fi mandri

voyageros

A început montarea grinzilor la nodul A10-A3

Trimis de pe al meu ALE-L21 folosind Tapatalk


voyageros

A început montarea grinzilor la nodul A10-A3

Trimis de pe al meu ALE-L21 folosind Tapatalk


voyageros



Trimis de pe al meu ALE-L21 folosind Tapatalk


voyageros


Granata06

Montare grinzi de 60 tone la nodul A3 - A10





sursa: DEME Macarale

Granata06

Lungimea grinzilor precomprimate este de aproximativ 36.00 m (ochiometric :P).

aditd

#5126
Super poze.
Sa te tot trezesti sa gasesti asa ceva pe forum ;)

Lotul 4 nu are sanse de a fi deschis in 2016?

yetiman

Nu prea mai are.
:D Nu are nici un nod la celalalt capat. Nodul e pe lot 3, unde nu se mai face nimic, de mult.

Doar daca apare vreo minune, cu AC pentru tot si sa reinceapa in forta lucrarile, iar TS sa accepte sa dea in folosinta nodul de pe lotul lor pentru descarcarea L4. dar si aici e o problema. La nod nu s-a facut nimic din lucrarile de arta.

Dupa cum vezi, sunt prea multe necunoscute in propozitiile anterioare.
,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu

gdo

#5128
Bv Frumoase poze Granata06

Pe lotul 2 se lucreaza binisor, dar parca ne dorim sa tureze mai mult motoarele..
Zidurile dintre Astoria si Santimbru se apropie de final incet... si incep sa decoperteze capatul lotului (acolo unde se teme Pitzzaroti sa lucreze si trage mata de coada)







Continua cu zidurile si intre Santimbru si Oiejdea si fac mici decopertari si in zona...











In curba la Oiejdea au iesit din "groapa"pe ambele parti si au aparut ceva marcaje cu portocaliu (cercuelete mici) si pe asfaltul DN-ului...


gdo

In jurul orei 17-17.30 se turnau in doua pucte diferite
-dupa curba la Oiejdea..unde va fi un pasaj peste un drum auxiliar..



si in zona unde se intersecteaza drumul de la Santimbru cu drumul National... "ïn groapa" :)