News:

3,5% pentru Asociația Pro Infrastructură, singura voce independentă
care monitorizează toate proiectele majore de transport.

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

Iceman

#5055
Super.....Anul asta macar 50-60% sa se execute pe lotul 2, ca primavara anului 2017 sa se poata asfalta intreg lotul :)

gdo

Vesti nu tocmai bune, conform articolului, exista riscul ca lucrarile executate fara autorizatie  sa nu fie decontate... plus un lot 1 unde nu avem nici proiectare tehnica finalizata...

http://ziarulunirea.ro/la-doi-ani-de-la-semnarea-contractelor-de-executie-pe-lotul-1-al-autostrazii-sebes-turda-nici-macar-proiectul-tehnic-nu-este-gata-373991/

interesantul

Fără poze, azi am făcut Turda-Sebeș

Tot ceea ce am văzut mi s-a părut ca se lucra anemic, mai puțin la Unirea peste deal unde era ceva agitație și la Oiejdea, la celebrele de pe acum, ziduri se sprijin.

Impresia mea e că se lucrează la ralanti, și nu știu de ce. Vremea e superba, soare, cald...

Nici nu s-au apucat de podul peste CF de la Decea, poate au turnat doar talpa de fundare care nu se vede din DN, dar nici o mișcare de lucrări la suprastructura.


O zi frumoasa!
Am pierdut prin Romania 30 de ani...

Granata06

Citeste posturile din urma si ai sa vezi de ce.

adiarc

nici la nodul Teius nu se rup cu munca...sunt inca in faza - forare piloti.....







momentan atat
PS - eu zic sa cerem derogare de la Comisia Europeana sa ne lasa 2 exercitii financiare pt autostrazile la campie si deal si minim 3 exercitii financiare pt cele la munte...poate,poate reusim
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

alexV

#5060
Pasajele nodului de autostrada Turda, in 23 mai. Directia A3, sensul spre Campia Turzii:







Si sensul invers, spre Cluj










AkaManah

#5061
Arheologii sunt pe lotul 2. Se lucreaza intens la Radesti unde sunt o asezare neolitica si o necropola celtica.

iuli

-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

lupualb

Sa imi fie cu iertare ''opera'' de mai jos, insa ceea ce se intampla cu A10 de acum incolo poate fi folosita ca si sursa de inspiratie de catre scriitorii pasionati de tragedie.

Campul cu maci

Pe A10 Sebes- Turda
Incompetenta joaca tumba
Pizzaroti se tot socoate
Taraganȃnd  lucrul cum poate
Munca lor merge ca racul
Pe lotul unu crescand macul


bogdix

epic.
as da like cu doua maini

luc

Transport agabaritic azi prin centrul Alba Iulia(!): se transporta o grinda de beton, probabil pentru unul din podurile peste Mures... din pacate fara poze.

Ionut

^^ OMG. Deci e pe bune poza! :o Mi-a luat cateva secunde sa-mi dau seama ca e chiar aliniamentul autostrazii! :lol: Pot pune pe Facebook poza si poezia? E virala. Poate o preia lumea sa vada si baietii din CNADNR cum sta treaba pe A10 pe unele segmente.

Iceman

Sa fim sinceri sa recunoastem ca aceasta firma Pizzaroti nu merita decat sa fie un subcontractor nu castigator pe lotul 1...eu am incercat sa colaborez cu ei stiam de situatia firmei,le-am facut vizite si oferte cu utilaje de la TEREX....Dar adevarul este ca este o firma ciupitoare cu cateva utilaje second hand din anii 90(nici o data nu am vazut un utilaj nou la ei in curte,cat am trecut pe acolo)...Iar cand am vazut ca au castigat licitatia,am stiut ca va o telenovela toata constructia acestui lot 1...Sunt o companie doar ciupitoare care facea si face rabat de la calitate...
Dar ce cauti cam aia si primesti....Eu personal nu as lasa o firma ca asta sa intre la licitatii de autostrazi !!!..
CNADNR ii fanul acestor firme

lupualb

#5068
Quote from: Ionut on May 25, 2016, 03:04:28 PM
^^ OMG. Deci e pe bune poza! :o Mi-a luat cateva secunde sa-mi dau seama ca e chiar aliniamentul autostrazii! :lol: Pot pune pe Facebook poza si poezia? E virala. Poate o preia lumea sa vada si baietii din CNADNR cum sta treaba pe A10 pe unele segmente.

Poza am facut-o acum o ora. Chiar daca afara ploua m-am oprit sa trag in chip pentru posteritate una din imaginile neputintei din vremurile pe care le traim. Poti sa folosesti imaginea si poezia pe Facebook fara nici un fel de problema, iar daca are vreun impact pozitiv pentru acest lot, promit sa scriu cate o poezie pentru fiecare lot in parte, in acest mod poare reusesc si eu sa imi aduc o umila contributie la dezvoltarea infrastructurii din Romania.

Daniel_I

Da Ionuț, poza e reală. E după Lancrãm spre Alba.
Înflorește macul peste A10.

Sent from my D6503 using Tapatalk

On The Road