News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Drumul Expres DEx12 Craiova-Pitești

Started by Ionut, February 12, 2013, 07:35:36 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 7 Guests are viewing this topic.

daniel321

Drumul Expres Craiova Pitesti DX12 Tronson 2 Lot2 Piatra Olt DJ 546 04 06 2020



horatiu.cosma

Super filmările și explicațiile text  :gj:!

Alutus

#2148
E doar impresia mea sau mobilizarea UMB pare mai slaba fata de alte filmari?

PS - ce inclinatie au rampele/pantele de pe Tr2 L1 minutul 7:14 si minutul 16:36? Par destul de abrupte...
Alea iacta est

paullie

#2149
Posibil ca dupa saptamâna de vacanta o parte din efective sa fi ramas la centura Bacau. Sa traga tare sa termine obiectul 2 plus 3 si grinzile apoi se muta cu catel cu purcel (statia de turnat grinzi) la Milcov. In general, daca nu apar lilieci sau alte probleme, UMB se tine de grafic.

horatiu.cosma

Echipa care se ocupă de producerea grinzilor e la Bacău și e axată și dimensionată doar pe operațiunea asta, nu cred că e nevoie de cineva de la Craiova pentru treaba asta, că nu se întărește mai repede betonul dacă sunt mai mulți oameni. Obiectul 3 e gata, obiectul 2 depinde de grinzi și de o palmă de terasament spre DN15, deci din nou nu e nevoie de forțe suplimentare. La "lilieci" UMB a ieșit din termenul contractual de 2 ani considerând momentul zero ca fiind ultima autorizație de construire de pe lot care a venit în iunie 2017 (au terminat în august 2019). E preferabil să gândim puțin înainte să scriem și să fim echilibrați, nu să dăm în orbire și fanatism pentru x sau pentru y.

archaeus

Eu cand am facut pozele erau mobilizati bine, dar am survolat doar centura Slatinei, pana la balta Milcov, in rest nu stiu cum erau. Pe filmarile lui @daniel321 intr-adevar mobilizarea pare mai slaba, chiar absenti pe unele portiuni.

udar

La podul peste Oltet -Bals nu am vazut mai nimic acolo ca si activitate , sunt oare ceva probleme cu zona ,utiliati.. !?

BALEA STEFAN MARIUS

este posibil sa fie chestia cu mobilizarea...DX12 fata de alte lucrari facute de UMB este la inceput iar relieful este putin m-ai dificil sa spun fata de A7.....

horatiu.cosma

Sunt 40 de km, o structură mega-mare, 3 structuri mari, și încă vreo 15-20 medii și mici. Cu 700 de oameni normal că sunt și zone neatacate, 15-20 de oameni pe km sunt destul de puțini. Când se va muta și trupa de la Bacău și vom vedea 1200-1500 de oameni va fi mult mai serioasă treaba. La Bechtel pe Turda-Gilău în vremurile bune erau vreo 3000. Nu are nicio treabă începutul (lucrează deja de 6 luni bune) și nici relieful, care e ușurel și aici.

rocklee

#2155
sunt in totul de acord ce aspus HoratiuCosma ...

multi au fost obisnuiti sa vada UMBul ...lucrand caun furnicar gen dealul cu lilieci Lotul 4 LD ....cu concentratie mare de oameni pe metrul patrat ....dar sa nu uitam sunt la inceputul unei lucrari ...cu o lungime de 40 km...si oameni sunt rasfirati pe toata lungimea loturilor ....in primul rand  si ei sunt oameni ...nu robotii.... :)

nu stiu cum va fi  ...daca ar chastiga si lotul 3... ??? :o

adiarc

^ e...e...va fii bineeee....e...e va fii bineee  :lol:
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

Ionut

Dacă iau și tronsonul 3 probabil ca vor mai angaja.

MihaiD

^angajează și acum, am văzut mai multe anunțuri în ultimele zile, ingineri, laboranți, tehnicieni

paullie

Buun, fiindca veni vorba de tronsonul 3 ati vazut ca de la Negreni si pâna la Podu Brosteni, vreo 30 km, nu este nici un nod?