News:

3,5% pentru Asociația Pro Infrastructură, singura voce independentă
care monitorizează toate proiectele majore de transport.

Main Menu

[TM] Centura Timisoara

Started by radutm, January 21, 2013, 01:09:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Ionut

Alpenside? La ei te referi? Alpenside este de fapt Straco. :) S-a tot zis pe forum. Au contract semnat pe A3 Rasnov-Cristian. Si mai au si alte lucrari.

NGC

Vad ca surpriza a fost deconspirata. Contestatia ar trebui sa apara saptamana care vine.

Mai am sa va povestesc o magarie de anul trecut a celor de la CNAIR. O sa revin zilele astea.

udar

asta cu disparitia lui Straco o stiu, dar cu revenirea ei in A.......... posibil ca mie  sa-mi  fi scapat


Trimis de pe al meu SM-A300F folosind Tapatalk

FRS

Dar cine te-a pacalit ca a disparut Straco?
Mai toate firmele mari au si un copilas pe langa, vezi UMB/Tehnostrade, Selina/Trameco, PORR/PORR Construct SRL, Strabag/ARL Cluj, si multe alte exemple care nu imi vin in minte.

Ionut

Straco nu a disparut. Are contract baban pe A3 (Campia Turzii-Chetani) si are si pasajul Domnesti (DNCB). Plus ca, se pare, va iesi din insolventa. Vedem. Dar este o discutie offtopic, daca vreti se poate continua pe thread-ul constructorilor.

Revenind, Alpenside a facut contestatie pe acest contract (Centura Timisoara) si, se pare, nu ar avea sanse de reusita. Trebuie oricum asteptata procedura. Din ce stiu eu este la CNSC facuta si daca va fi respinsa la CNSC posibil sa urmeze si CAB. Deci mai dureaza indiferent de cum privesti problema.

bogdix

#305
^
Io nu o gasesc in portalul CNSC.

Ionut

Nu intotdeauna apar contestatiile acolo... e un decalaj. Stiu ca si eu am cautat in trecut si m-am lasat pagubas. Mai incearca. Informatia ca au depus contestatie este sigura.


NGC

Quote from: NGC on March 18, 2018, 04:38:55 PM
Vad ca surpriza a fost deconspirata. Contestatia ar trebui sa apara saptamana care vine.

Contestatia ALPENSIDE a ajuns la CNSC. In SEAP apare probabil abia saptamana viitoare.

NGC

Quote from: bogdix on March 22, 2018, 03:02:34 PM
Vizavi de discutia de mai sus.

Articolul contine un paragraf care exagereaza lucrurile si care e probabil copy/paste din alt articol mai vechi, fara actualizare.

Va tinem noi oricum la curent.

Ionut

Interesant de vazut ce se cere mai exact. Problema e ca dupa CNSC va urma CAB, mai mult ca sigur.

NGC

Asta a contestat ALPENSIDE.



Pe locul 2 este asocierea condusa de TRAMECO.

La 2) si 3) se refera la TIRRENA si la 4) si 5) se refera la TRAMECO.

bogdix

Asta defapt e concluzia contestatiei. Adica pentru romani neinitiati, asta cere Alpenside.

Ar fi interesant sa aflam si textul notificarii/contestatiei. Adica sa stim de ce cere Alpenside acele concluzii.

NGC

A ajuns si contestatia DANYA CEBUS ROM la destinatie. Mai lipseste TRAMECO (clienti vechi) si circul ar fi complet. :lol:

udar

Ba pe m........  dar chiar nu se vrea/poate a se face ceva in tara asta .
chiar ca m-au suparat cu aceste  contestatii de la orice firma de apartamen

Trimis de pe al meu SM-A300F folosind Tapatalk