Praga | City Break in capitala Cehiei | septembrie 2012

Started by Ionut, September 23, 2012, 10:30:46 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Ionut


Ionut


Ionut


Ionut

Undeva deasupra Pamantului la -58 grade Celsius. Mereu ma minunez cand vad in avioane afisajul asta. :o






Ionut

Prima zapada din Romania pe anul asta... vazuta de deasupra Carpatilor Meridionali... cum sa nu-ti placa sa zbori?!






















Ionut


Ionut

Cand vezi uzina Dacia de la Mioveni stii ca esti aproape...


Ionut

Foarte aproape de Bucuresti. In poza a treia se vede o bucata din A1 Bucuresti-Pitesti.












Ionut


Ionut

Autostrada A3 Bucuresti-Ploiesti, vazuta din avion...








Ionut

Doar cateva momente pana la aterizare... a se vedea autostrada.














Ionut

Ze fingher...



Gata, that's all folks. Sper ca v-a placut cel putin la fel de mult cum mi-a placut mie Praga si cum imi place, de fiecare data, sa zbor.

ciprebbe

 Excelente poze, nu te-ai plictisit .....picioarele le mai simti?

Tu cu zborul eu cu autostrada surprinsa de tine la decolare :P..... fiecare "zboara" pe unde ii place mai mult  :p

Mie mi -a atras atentia pe acest drum portiunea de beton ce ai surprins-o in poza si ma gandeam ca are ceva legatura cu aeroportul ( ca na...suntem in cehia si cum sa nu fie de beton autostrada la ei) , dar vad ca nu are.
Felicitari inca odata pt reportaj.


Quote from: Ionut on September 30, 2012, 12:52:52 PM
Luam altitudine...





Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Ionut

Nu m-am plictisit, n-aveam cum. Sa stii ca am avut probleme cu picioarele, am mers mult pe jos si am avut niste pantofi semi-sport cam duri, nu foarte confortabili care mi-au dat batai de cap. Dar a meritat! :)

N-as putea sa-ti spun daca acea autostrada are legatura cu aeroportul... in zona capitalei au multe sosele rapide si autostrazi, din ce-am putut observa. N-am mai iesit din oras pana la urma, n-am avut timp, deci n-am circulat pe soselele lor, doar pe strazile din oras. Din Google par de calitate soselele, tu stii mai bine ca ai fost cu masina. :)

ciprebbe

#119
Pe aici a trecut Ionut :D

Sectiune pozata de Ionut din aer,

filmata de mine la sol (directie dreapta spre stanga dupa poza de mai sus)
http://www.youtube.com/v/XEabKSLWuI0
nu am inteles limita de 80 pe acel sector....de pe drum nu se vede nici o motivare, din aer la fel....cine stie ce e acolo....
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe