Comunicare oficiala cu MT/CNIR/CNAIR si alte institutii

Started by Ionut, June 12, 2012, 08:24:17 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

MNU

QuoteThe funding will be concentrated along 9 major transport corridors which, taken together, will form a core transport network and act as the economic life-blood of the Single Market (see map attached). 

E pentru "core network"... nu ne intereseaza. Avem alte prioritati.. :lol:

dr4qul4

Cred ca aici s-ar incadra Lugoj-Calafat!
Sau poate centura Vama-Galati-Braila-pod Dunăre! Proiect transfrontalier, exact pe coridor principal ! Iar momentul este perfect.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

MNU

Singurul drum pe care l-am gasit cu mentiunea "could be financed" a fost Craiova-Vidin (la legaturi transfrontaliere, apar localitati de o parte si de cealalta a granitei).

Ideea este:... vrea CNADNR-ul sa promoveze acest proiect? Lista de proiecte eligibile unde am vazut drumul e veche de cel putin un an si in tot acest timp nu stiu ca autoritatile de la noi sa fi clintit vreun deget sa promoveze ceva. Mai erau o gramada de tronsoane CF, tot transfrontaliere, toate aflate pe trasee din noile "Major Transport Corridors".

alecu26

Quote from: dr4qul4 on October 06, 2014, 11:39:15 PM
Cred ca aici s-ar incadra Lugoj-Calafat!
Sau poate centura Vama-Galati-Braila-pod Dunăre! Proiect transfrontalier, exact pe coridor principal ! Iar momentul este perfect.

exact. Si contextul politic cu Ukraina, rusia este perfect. Dar poate se prefera tactica parjoliri, otravirii fantanilor si distrugerii podurilor in caz de invazie...:))
Drumurile noastre POATE;

adiarc

- cand va realiza administratorul centurii Sibiu ( Dir de Drumuri Brasov ) , o curatenie generala pe centura SB ?
Unele santuri , mai ales in partea de jos sunt pline cu mal , lucru care impiedica scurgerea apei , scazand siguranta in trafic si durata de viata a drumului.
- cand se va realiza schimbarea marcajelor , pe DN 14 , pe sectorul unde acestea vor creste cu 20 de km/ora ( dupa Rusi spre Medias )
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

alecu26

Drumurile noastre POATE;

adiarc

cred ca Disney a luat o pauza...o sa trimit eu de pe mailul personal
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

alecu26

eu vreau doar o intrebare pe o singura scrisoare:

Care sunt urmatoarele proiecte ce vor fi licitate in urmatoarele 6 luni -1 an. Ne referim la centuri si reabilitari de DN. (Banuim ca in urmatoarele 6 luni 1 an nu mai sunt proiecte suficient de pregatite pentru a fi licitate).
Drumurile noastre POATE;

disney

#248
Aveti aici raspunsul CNADNR la reclamatia administrativa din 28.09.2014 pe care o gasiti aici.







disney

#249
Aveti aici raspunsul CNADNR la intrebarile din 28.09.2014, pe care le gasiti aici.





disney

#250
Aveti aici raspunsul CNADNR la reclamatia administrativa din 30.09.2014 pe care o gasiti aici.



disney

Din greseala CNADNR mi-a trimis un raspuns care era adresat altei persoane.  :lol:
Sper ca acea persoana sa nu se supere daca il public aici.



ciprebbe

Nu mai stiu, ai apucat sa intrebi si de viaductul de la Gilau sau urmeaza?
Merci anticipat.

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

ashbird

se pot semnala si problemele de acvaplanare repetate de pe A1 lotul Sibiu Vest- Saliste .. incepand din dreptul lacului si pana dupa tunel. Vineri seara pe ploaie au fost multe zone 5-6 in care s-a acvaplanat.
Fie sa renasca numai cel ce har/Are de-a renaste, curatit prin jar,
Din cenusa-i proprie si din propriu-i scrum,/Astazi ca si maine, pururi sï acum!

disney

Quote from: iuli on October 05, 2014, 11:28:49 PM
Pasajele de pe centura Arad cum mai stau? Au de gand sa le faca vreodata?
Conform raspunsului de mai sus, pentru unul din pasaje se vor aplica penalizari pentru intarzieri, iar pentru celalalt se va rezilia contractul si apoi se va relicita.