News:

3,5% pentru Asociația Pro Infrastructură, singura voce independentă
care monitorizează toate proiectele majore de transport.

Main Menu

Comunicare oficiala cu MT/CNIR/CNAIR si alte institutii

Started by Ionut, June 12, 2012, 08:24:17 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

NGC

^^^ Poate cineva centraliza intr-un thread nou in sectiunea "Rutier" toate adresele de E-Mail de contact ale televiziunilor si ziarelor de interes?

MHN

@ cutter, disney si NGC20, va felicit pentru implicare si perseverenta!
Daca dispuneti de timpul necesar si starea emotionala va permite, mergeti mai departe, precum va indeamna Ionut!

In ceea ce priveste discutia despre semnatura in locul unei alte persoane, in activitatile zilnice din companiile multinationale cu care am avut tangenta s-a folosit apostroful ['].
Insa in domeniul juridic poate fi intalnita forma pp sau per pro. Vedeti articolul despre per procurationem.

alecu26

Costurile si impactul problemelor cu cimitirul si cu pestera de lilieci se vor incerca a fi recuperate din asigurarile profesionale ale lui Diwi? Acolo este evident o crasa greseala de proiectare si nepasare, care dovedeste ca o vizita in teren si o ridicare topo reala nu au fost facute. Chiara daca momentan DIWI sunt in faliment exista si ceilalti parteneri din asocierea de proiectare.
Drumurile noastre POATE;


alecu26

de ce nu se incep lucrarile la centura Tg Jiu? contractul e semnat deja de o perioada apreciabila.

Care este stadiul lucrarilor la centurile Sacuieni, Carei? Care a fost termenul initial de finalizare? Va fi depasit? Daca da, care sunt motivele?
Drumurile noastre POATE;

adiarc

in ce stadiu sunt centurile Fagaras , Medias si cand se estimeaza inceperea lucrarilor pe cele 2 tronsoane din ocolitoarea BV ?
s-a finalizat expertiza cu lucrarile executate si cele ramase de executat ?
ce se intampla cu centura TG.Mures ?avem ctr semnat si totusi inca nici o miscare.
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

alecu26

tot acolo intra si centura Reghin, Bistrita...etc. De aceea mai buna e întrebarea ce se va licita in urmatoarele 6 luni? Atat centuri..cat si reabiltari de DN-uri.
Drumurile noastre POATE;

iuli

Pasajele de pe centura Arad cum mai stau? Au de gand sa le faca vreodata?

Nici nu vreau sa vad vreun raspuns oficial privind centura Timisoarei ca imi stric saptamana.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog


alecu26

cutter....ca tu esti prieten cu cei de la AMPOST, am mai propus intrebarea: ce proiecte se au in vedere pe noul concurs de proiecte al Comisiei Europene?
Drumurile noastre POATE;

ciprebbe

Dupa vizita de sambata de la Gilau si ritmul sustinut de lucrari al UMB-ului CAND !!  se scoate la licitatie viaductul de la Gilau de peste Somes fara de care nu poate fi utilizat tronsonul aflat acuma in constructie?
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

alecu26

daca nu e pregatit nimic...cu greu se scoate asa repede.
Trebuie expertize, etc, etc. Sa ne aducem aminte cat a durat Nadlac-Arad, Centura Bv, Centura Tecuci.
Drumurile noastre POATE;

ciprebbe

Nu cred ca dureaza mult, ai finalizate culeele(pana la cota grinzilor), 6 piloni , ai proiectul , ai grinzile...totul depinde de momentul in care se va scoate la licitatie pt ca executia se va intinde spre 6 luni.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

cutter

Quote from: alecu26 on October 06, 2014, 08:36:38 AM
cutter....ca tu esti prieten cu cei de la AMPOST, am mai propus intrebarea: ce proiecte se au in vedere pe noul concurs de proiecte al Comisiei Europene?

Prieten e cam mult spus. :) E relația dintre un cetățean și o instituție.

Te referi la următorul program operațional (2014-2020)? Dacă da, atunci acesta, Programul Operațional Infrastructură Mare (POIM) nu e încă definit pentru că așteaptă Masterplan-ul.