News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Vroom vroom... prin aer

Started by MRS, May 30, 2012, 10:22:50 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

iuli


Concorde in all her glory... A metallic Concorde?! Certainly looks that way whilst reflecting gorgeous yellow rays! London - Heathrow (LHR / EGLL) UK - England, October 2003

Sursa: airliners.net
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

iuli

Safety in Paradise

http://www.youtube.com/v/SQDip9V49U0

Will swimsuit models make airline passengers pay attention to flight safety instructions? Air New Zealand certainly hopes so with their "Safety in Paradise" campaign.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

MRS

Revenind pe plaiuri mioritice:
OTP strikes again:

Vremuri cacaioase in Romania, ha?
:bash:


A, AL, B, BG, BiH, CA, CH, CY, CZ, D, DK, DOM, E, EG, EIR, EST, F, FIN, GB, GR, H, HR, KOR, I, ID, JP, LT, LV, MC, MD, MDV, MK,  MNE, MT, NL, PL, PT, QA, RKS, RO, SIN, SK, SLO, SRB, SYR, TH, TR, TZ, UA, UAE, US, V

IATA: AAL, ADB, AMS, ATH, AYT, BBU, BCN, BEG, BGY, BHX, BKK, BLQ, BRI, BRU, BUD, BVA, CDG, CGN, CIA, CRL, DCA, DLM, DOH, DPS, DTM, DUB, DUS, DWC, DXB, EMA, FCO, FLR, FMM, FRA, HAM, HEL, HND, HRG, IAS, ICN, IST, JFK, JMK, JTR, KBV, KGS, KIV, LCA, LGA, LHR, LIS, LTN, LWO, MAD, MLA, MLE, MUC, MXP, NRT, ODS, OPO, ORD, OTP, PFO, PRG, PRN, PSA, PUJ, RIX, SAW, SBZ, SDQ, SIN, SJJ, SKG, SKP, SOF, SPU, STN, STR,  SXB, TGD, TIA, TLL, TRN, TSF, TSR, TXL, VAR, VIE, VLC, VNO, WAW, WRO, YUL, YYZ, ZAG, ZNZ, ZRH, ZTH...

Ionut

#228
Bai deci nu pot sa cred asa ceva. Nu puteau pune o bariera normala?!



Later edit: cred (sper) ca totusi a fost doar ideea doamnei de la cleaning, ca sa fiu politically correct.

sebba

:lol:
Ionut, nu vezi ca rola aia de hartie igienica e strajnic pazita de cei doi bade-garzi ce sprijina balustrada?
i-a luat la bete doamna de la cleaning: "sa nu care cumva sa lipseasca un centimetru de hartie ca va pun la spalat WC-uri! 'nteles ba caprarilor?"

Sailing away! S/Y Haimana

MRS

Pai atitudinea cam asa a fost: alo, alo, domnu' s-a spalat, nu treceti!!!  :wtf:


A, AL, B, BG, BiH, CA, CH, CY, CZ, D, DK, DOM, E, EG, EIR, EST, F, FIN, GB, GR, H, HR, KOR, I, ID, JP, LT, LV, MC, MD, MDV, MK,  MNE, MT, NL, PL, PT, QA, RKS, RO, SIN, SK, SLO, SRB, SYR, TH, TR, TZ, UA, UAE, US, V

IATA: AAL, ADB, AMS, ATH, AYT, BBU, BCN, BEG, BGY, BHX, BKK, BLQ, BRI, BRU, BUD, BVA, CDG, CGN, CIA, CRL, DCA, DLM, DOH, DPS, DTM, DUB, DUS, DWC, DXB, EMA, FCO, FLR, FMM, FRA, HAM, HEL, HND, HRG, IAS, ICN, IST, JFK, JMK, JTR, KBV, KGS, KIV, LCA, LGA, LHR, LIS, LTN, LWO, MAD, MLA, MLE, MUC, MXP, NRT, ODS, OPO, ORD, OTP, PFO, PRG, PRN, PSA, PUJ, RIX, SAW, SBZ, SDQ, SIN, SJJ, SKG, SKP, SOF, SPU, STN, STR,  SXB, TGD, TIA, TLL, TRN, TSF, TSR, TXL, VAR, VIE, VLC, VNO, WAW, WRO, YUL, YYZ, ZAG, ZNZ, ZRH, ZTH...

frunzaverde

Quote from: Ionut on February 17, 2014, 02:23:14 PM
Bai deci nu pot sa cred asa ceva. Nu puteau pune o bariera normala?!



Later edit: cred (sper) ca totusi a fost doar ideea doamnei de la cleaning, ca sa fiu politically correct.

[OFF si plin de buzzword-uri intentionate, dar nu ma pot abtine]
Ba puteau, dar barierele sunt puse intr-un dulap aflat tomnai in partea cealalta a terminalului. Trebuia ca dna. de la cleaning, sa se duca sa ia cheia de la tablou si sa semneze pentru ea, sa ia stalpii si banda, sa monteze banda pe stalpi, ca apoi sa treaca la munca. Si apoi toata afacerea inapoi... Dna. s-a gandit ca e o chestiune de scheduling and optimisation si ca trebuie sa faca ceva pentru a creste eficienta operationala. Hartia igienica este doar o aplicatie a proceselor lean sigma in organizatie, o optimizare initiata de personalul de executie intr-o organizatie flat. Sau, mai pe scurt, i-a fost lene.
[/OFF]
Cand esti amenintat cu ban permanent pentru ca ai criticat pozitia publica a unui politician, nu se mai poate numi conversatie sau forum, ci campanie electorala. Imi pare rau, dar din pacate, sunt nevoit va urez la revedere!

MRS

Din nefericire, nu exista o a doua sansa pentru prima impresie!
Iar terminalul Sosiri al OTP poate reprezenta de multe ori "prima impresie"...


A, AL, B, BG, BiH, CA, CH, CY, CZ, D, DK, DOM, E, EG, EIR, EST, F, FIN, GB, GR, H, HR, KOR, I, ID, JP, LT, LV, MC, MD, MDV, MK,  MNE, MT, NL, PL, PT, QA, RKS, RO, SIN, SK, SLO, SRB, SYR, TH, TR, TZ, UA, UAE, US, V

IATA: AAL, ADB, AMS, ATH, AYT, BBU, BCN, BEG, BGY, BHX, BKK, BLQ, BRI, BRU, BUD, BVA, CDG, CGN, CIA, CRL, DCA, DLM, DOH, DPS, DTM, DUB, DUS, DWC, DXB, EMA, FCO, FLR, FMM, FRA, HAM, HEL, HND, HRG, IAS, ICN, IST, JFK, JMK, JTR, KBV, KGS, KIV, LCA, LGA, LHR, LIS, LTN, LWO, MAD, MLA, MLE, MUC, MXP, NRT, ODS, OPO, ORD, OTP, PFO, PRG, PRN, PSA, PUJ, RIX, SAW, SBZ, SDQ, SIN, SJJ, SKG, SKP, SOF, SPU, STN, STR,  SXB, TGD, TIA, TLL, TRN, TSF, TSR, TXL, VAR, VIE, VLC, VNO, WAW, WRO, YUL, YYZ, ZAG, ZNZ, ZRH, ZTH...

nirolf

E ok, poate fi impresie corecta, multi zic ca suntem o tara de... sunt instiintati de la intrare. :)

Ionut

Desi bariera cu hartie de buda n-am mai vazut-o prin alta parte, nu m-as hazarda sa pun OTP pe ultimul loc in Europa la civilizatie si imagine. Hai sa nu intram acum pe discutiile astea, niciodata nu ajungem la o concluzie. Inepti sunt peste tot in Europa si in lume, deci discutiile pe acest subiect sunt inutile. :zen:

iuli

Poate va e dor de iarna  8)


Norwegian Air Shuttle, Boeing 737-8FZ, Red nose departed Svalbard outbound Oslo and catched with majestic snowy mountains. Photo taken from the hill nearby airport.

Sursa: airliners.net
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

iuli

-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog


bogdymol

Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

Ionut

Eu nu inteleg cum i-au dat voie sa filmeze/pozeze de pe trepied. :lol: Fain filmulet.