News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Vroom vroom... prin aer

Started by MRS, May 30, 2012, 10:22:50 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

bogdymol

Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

bogdymol

Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

bogdymol

Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

bogdymol

Russkiye Vityazi - Rusia (5 SU-27)
Русские Витязи























Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

Ionut

Sunt :weird: rau de tot.



Multumim de fotografii, sunt grozave! :cheers:

nenea_hartia


bogdymol

Quote from: Ionut on August 04, 2013, 05:19:47 PM
Sunt :weird: rau de tot.

Sunt ruși. Or fi luat putina vodka la bord inainte de zbor... si asta a iesit :D
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

iuli

Ucraina de fapt.
Acum am intrat în casă... pe mâine poze după ce le descarc și le prelucrez puțin.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

bogdymol

Quote from: iuli on August 04, 2013, 10:40:37 PM
Ucraina de fapt.

Rusia  :)

http://en.wikipedia.org/wiki/Russian_Knights

Quote from: iuli on August 04, 2013, 10:40:37 PMAcum am intrat în casă... pe mâine poze după ce le descarc și le prelucrez puțin.

Ai ajuns repede. Eu pe la ora 1 am ajuns noaptea trecuta acasa. Am avut aventuri prin vama (o sa le postez in curand).
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

iuli

Corect, avioanele și echipa e din Rusia, dar acești piloți prezenți erau membri ai aviației ucrainene. I-am vazut lângă mine si aveau insemnele Ucrainei pe combinezon, lucru confirmat și de un comandat român cu care am stat la povești.

Am ajuns mai repede ca nu am mai stat până la final pentru că soția s-a făcut ca un rac și era varză. Oricum poze nu prea am putut face la demonstrații pentru că aparatul meu e mai în vârstă și gândește greu.

Aventuri am avut și noi dar nu la vamă.

De apreciat organizarea impecabilă. Cam așa arată o organizare de eveniment! Felicitări lor!
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

bogdymol

#190
Quote from: iuli on August 04, 2013, 11:17:09 PM
Corect, avioanele și echipa e din Rusia, dar acești piloți prezenți erau membri ai aviației ucrainene. I-am vazut lângă mine si aveau insemnele Ucrainei pe combinezon, lucru confirmat și de un comandat român cu care am stat la povești.

Avionul SU-27 dispus static (de vizitat in zona statica) era a aviatiei Ucrainiene, dar cele care au zburat au fost ale aviatiei Rusesti.

edit: acesta era avionul SU-27 al Ucrainienilor:



Quote from: iuli on August 04, 2013, 11:17:09 PM

Am ajuns mai repede ca nu am mai stat până la final pentru că soția s-a făcut ca un rac și era varză.

Da, cunosc senzatia. Sa vezi ce fain m-am bronzat si eu ca tractoristii de la atata stat in soare ieri.

Quote from: iuli on August 04, 2013, 11:17:09 PM
De apreciat organizarea impecabilă. Cam așa arată o organizare de eveniment! Felicitări lor!

Nimic de comentat la adresa organizatorilor. Nota 10 pentru ce au facut avand in vedere complexitatea show-ului organizat.

PS: asa, dupa tine, cam cati spectatori au fost prezenti? Intreb ca sa vad daca bate cu cifra la care ma gandesc eu.
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

iuli

Quote from: bogdymol on August 04, 2013, 11:41:30 PM
Avionul SU-27 dispus static (de vizitat in zona statica) era a aviatiei Ucrainiene, dar cele care au zburat au fost ale aviatiei Rusesti.

Asa e, confuzia mea. I-am vazut printre standuri pe cei ucraineni de la sol si de acolo greseala, plus galben albastrul de pe coada rusilor.

Quote from: bogdymol on August 04, 2013, 11:41:30 PM
asa, dupa tine, cam cati spectatori au fost prezenti? Intreb ca sa vad daca bate cu cifra la care ma gandesc eu.

Eu zic ca undeva pe la 700.000, desi nu sunt extrem de familiar cu suprafata pe care a fost evenimentul...
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

iuli

#192
Nu am avut încă nervii să sortez pozele și să le prelucrez cât de cât, așa că vă dau un mic preview.
Așa cum am mai zis, aparatul meu nu se compară cu a lui bogdymol, deci pozele sunt mai puțin spectaculoase.


MIG-21 Lancer




SU-27 Flanker








Beechcraft 200 Super King Air


Ilyushin Il-76MD (cel din spate)


Boeing E-3A AWACS


Și, evident, Alenia C-27J Spartan

-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

anacronox

Un lufthansa regional tocmai a facut un U turn deasupra la Aciliu Si se intoarce spre sibiu

Tavi