News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Vroom vroom... prin aer

Started by MRS, May 30, 2012, 10:22:50 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Ionut

Alte avioane pe approach & landing, unele taxiing.






Ionut


Ionut

Preferatul meu: un planor pe approach & landing.
Pur si simplu SUPERB, nu se auzea NIMIC. Cred ca este demential sa zbori cu asa ceva... pur si simplu superb.





La un moment dat erau deasupra aerodromului 3 planoare. Oameni pasionati, n-am ce zice. Superb.

Ionut

Apropo de pasiuni... un meserias cu un echipament meserias. Echipamentul din poza este casca purtata la fiecare salt, observati ca are doua obiective: unul video si unul foto. Arata demential casca aia. Probabil si mai meserias este tipul care o poarta - jobul lui este sa filmeze si sa fotografieze clientii in timp ce sar. Cameramanii isi fac treaba foarte bine, clipurile video facute sunt superbe!




Ionut

Ultima tura de saritori la care am asistat cat timp am stat acolo. Au fost 5 saritori individuali si un tandem (ultimele doua poze).













Asta a fost tot, sper ca v-au placut pozele. Va recomand macar o vizita, e misto de cascat gura. Daca vreti sa mergeti si sa sariti spuneti-mi si va recomand eu un instructor.

PS: nu, eu nu am sarit. Nu inca. :)

ciprebbe

#80
Un mic show aviatic surprins in Germania (25.08.2012).....unele chiar ma mir ca mai zboara











Nenea impacheta parasuta :D.......dupa aprox 20 min arata asa

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

iuli

-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

anacronox


sebba

#83
se pare ca duminica, 30 sept, va fi miting aviatic la Caransebes.
ajunge cineva?

o sa incerc si eu sa ajung dar fiind cu inceperea scolii si alte probleme nu pot promite nimic inca...

as merge mai ales ptr ca vor fi acolo 2 din avioanele la constructia carora am participat

Pietenpol Aircamper GN-1, filmul e din perioada lucrarilor de RK de 10 ani care au implicat reconditionarea integrala a fuselajului, refacerea integrala a instalatiei electrice si mai ales remotorizarea cu Continental C-85 (motor de prin anii 50, complet reconditionat). Ah... si sa nu uit elicea, Sensenich Propeller din '54, complet restaurata si perfect functionala! :)

http://www.youtube.com/v/10vjjLL-P7A


si o imagine tot cu acest avion de la un miting aviatic de la Siria, AR, inainte de RK si remotorizare



Sailing away! S/Y Haimana

sebba

cresc sansele sa ajung sambata si duminica la Caransebes!
se mai anunta vreun doritor? facem o micro-intalnire ad-hoc si bem si o bere! :D
Sailing away! S/Y Haimana

iuli

Eu as fi mers, dar din motive personale sunt sanse minime sa ajung. Daca totusi duminica ajung, anunt inainte.  ;)
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

davyl

Ce frumos totul! Acum descopar thread-ul asta si mi-a placut tare mult!

bogdymol

Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

MRS

My companion on BVA-OTP flight.




Pe scurt, zbor dintr-o autogara cu o IRTA plina de dubiosi, indieni, cersetori, cativa francezi speriati si cu mana pe buzunare pana la Bucuresti...
Gradul de degradare a aparatelor ungurilor este imens... tipul din poza a varsat si cafeaua si cola si urina pe jos + BONUS: dupa el a trebuit sa fie inchisa toaleta din fata... nu va mai spun de satra din spate....

Stiu, probabil veti spune ca si pretul este de IRTA, dar nu intotdeauna e asa...
:cheers:


A, AL, B, BG, BiH, CA, CH, CY, CZ, D, DK, DOM, E, EG, EIR, EST, F, FIN, GB, GR, H, HR, KOR, I, ID, JP, LT, LV, MC, MD, MDV, MK,  MNE, MT, NL, PL, PT, QA, RKS, RO, SIN, SK, SLO, SRB, SYR, TH, TR, TZ, UA, UAE, US, V

IATA: AAL, ADB, AMS, ATH, AYT, BBU, BCN, BEG, BGY, BHX, BKK, BLQ, BRI, BRU, BUD, BVA, CDG, CGN, CIA, CRL, DCA, DLM, DOH, DPS, DTM, DUB, DUS, DWC, DXB, EMA, FCO, FLR, FMM, FRA, HAM, HEL, HND, HRG, IAS, ICN, IST, JFK, JMK, JTR, KBV, KGS, KIV, LCA, LGA, LHR, LIS, LTN, LWO, MAD, MLA, MLE, MUC, MXP, NRT, ODS, OPO, ORD, OTP, PFO, PRG, PRN, PSA, PUJ, RIX, SAW, SBZ, SDQ, SIN, SJJ, SKG, SKP, SOF, SPU, STN, STR,  SXB, TGD, TIA, TLL, TRN, TSF, TSR, TXL, VAR, VIE, VLC, VNO, WAW, WRO, YUL, YYZ, ZAG, ZNZ, ZRH, ZTH...

Ionut

OMG, n-am patit niciodata asa ceva pe zboruri. :D Esti bine? :)