Drumurile vecinilor Romaniei

Started by Cristi232, May 07, 2012, 03:49:55 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Tavi

Cu conditia sa feresti cat poti week-end-urile prin Makaza. E prapad vara pe acolo. Daca mai prinzi si schimb de tura ...

MRS

Mai tine si de noroc.. Eu nu am stat niciodata mai mult de 30 minute/sens de cand s-a deschis

Giurgiu - Salonic 660 km prin Makaza
Giurgiu - Salonic 643 km prin Sofia



A, AL, B, BG, BiH, CA, CH, CY, CZ, D, DK, DOM, E, EG, EIR, EST, F, FIN, GB, GR, H, HR, KOR, I, ID, JP, LT, LV, MC, MD, MDV, MK,  MNE, MT, NL, PL, PT, QA, RKS, RO, SIN, SK, SLO, SRB, SYR, TH, TR, TZ, UA, UAE, US, V

IATA: AAL, ADB, AMS, ATH, AYT, BBU, BCN, BEG, BGY, BHX, BKK, BLQ, BRI, BRU, BUD, BVA, CDG, CGN, CIA, CRL, DCA, DLM, DOH, DPS, DTM, DUB, DUS, DWC, DXB, EMA, FCO, FLR, FMM, FRA, HAM, HEL, HND, HRG, IAS, ICN, IST, JFK, JMK, JTR, KBV, KGS, KIV, LCA, LGA, LHR, LIS, LTN, LWO, MAD, MLA, MLE, MUC, MXP, NRT, ODS, OPO, ORD, OTP, PFO, PRG, PRN, PSA, PUJ, RIX, SAW, SBZ, SDQ, SIN, SJJ, SKG, SKP, SOF, SPU, STN, STR,  SXB, TGD, TIA, TLL, TRN, TSF, TSR, TXL, VAR, VIE, VLC, VNO, WAW, WRO, YUL, YYZ, ZAG, ZNZ, ZRH, ZTH...

user201

O întrebare legată și de M0 ocolitoarea Budapesta, mai exact porțiunea între M7 și M1, care știu că era în lucru. Cum mai avansează lucrările pe acolo și cum e traficul pe acea porțiune?

Ciprianul

Se lucreaza de zor....am fost eu pe acolo acum 3 saptamani si se lucra.
Poate sapt viitoare plec in tara si atunci am sa ma opresc si la M85 si M86 si binenteles si pe M0 sa fac niste poze.
Stima
Romania....o tara unde toti dar absolut toti pot face un ban...egal CUM dar fac.

stefanudrea

#1489
^
Traficul cum e?

Ciprianul

Traficul pe M0 pe portiunea dintre M7 si M1 se soara in limita normala.
Romania....o tara unde toti dar absolut toti pot face un ban...egal CUM dar fac.

rudi

Quote from: stefanudrea on June 11, 2015, 10:52:03 PM
^
Traficul cum e?


When I passed twice in April & May, I had 5-10 minutes delay on a Friday afternoon from M1 => M0; coming back on Sunday afternoon/evening, I had rather up to 25-30 Minutes in the other direction M0 => M1, from just after the M0/M7 intersection on, where traffic reduced to one lane. It might be beneficial to go M0 => M7 => exit 14 => M1, such as https://goo.gl/maps/gdT7s

user201

Mulţumesc pentru răspunsuri.
The alternative route can be an interesting one.

laszlo.robert

Secretarul de stat Ungar din Ministerul dezvoltarii ,responsabil cu infrastructura (de care apartine constructia drumurilor si autostrazilor),a declarat la Debrecen intr-o emisune la postul local de televiziune ca prelungirea autostrazii M35 pina la Berettyoujfalu de 24 km ,se va executa concomitent cu lotul Berettyoujfalu-granita RO din M4 si constructia lor o sa inceapa in august-septembrie 2016 cu finalizare in 2018

cricric


ciprebbe

Deloc. Acesta e graficul inca de anul trecut. Cam prin 2018 speram si noi sa terminam Suplacu-Bors si sa facem jonctiunea.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

cricric

Eu imi amintesc de pe SSC de 2015. Probabil imi amintesc prost. Parca am intrebat pe unul dintre ei cum incep ei lucrarile in 2015 in conditiile in care nici licitatie nu e facuta.
Egal, 2018 e foarte bine.

ciprebbe

Depinde ce se intelege prin inceperea lucrarilor. La ei procedura e mult diferita fata de noi.
Arheologia e inceputa deja acolo(daca ar fi fost la noi se zicea ca au inceput lucrarile, la ei inca nu au lansat licitatia pt constructie)
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

FRS

stii cumva daca se face si deminarea odata cu arheologia?

laszlo.robert

Ma scuzati nu am fost destul de clar,se referea la constructia efectiva,deminarea se face de regula inaintea arheologiei,nu cred ca se risca nimeni sa sara in aer sau ma insel?
PS :Miine 16.06.2015 se da in folosinta lotul cuprins intre M1 si Kony de pe M85.