Drumurile vecinilor Romaniei

Started by Cristi232, May 07, 2012, 03:49:55 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Dominik

S-au terminat lucrarile pe M0 ?
You're in Steelers Country

bogdymol

Cred ca da. Ultima data am trecut pe acolo in Iunie si erau aproape gata.
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

Dominik

Mult le-a trebuit acolo, mai bn de 3 ani, sunt curios cand termina pe M1 de la Budapesta spre Gyor ?
You're in Steelers Country

bogdymol

Nici nu vreau sa ma gandesc ce o sa fie pe M1 cand o sa lucreze acolo. Nasol e ca nici nu prea ai cum sa ocolesti bucata aia, decat daca mergi mult pe nationale.
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

voicul

La un moment dat am prins o coloana pe M7 la vreo 50 - 100 km de Budapesta.
Asa ca m-am bagat romaneste pe banda de urgenta si am iesit la prima pe nationale pana in M5.

Ce sa faci: decat sa stai, mai bine mergi.  :D

bogdymol

Quote from: voicul on October 16, 2020, 07:55:52 PM
Asa ca m-am bagat romaneste pe banda de urgenta si am iesit la prima pe nationale pana in M5.

Ti-as recomanda sa nu mai faci treaba asta in Ungaria. Au atatea masini de politie nemarcate incat nu stii cine o sa te prinda. Plus ca mai au actiuni pe tema "cine conduce pe banda de urgenta cand sunt blocaje". Vezi aici de exemplu:

https://www.youtube.com/watch?v=BQSbDbm5gGY&ab_channel=112Press
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

voicul

Nu am plecat chiar de capul meu - cu vreo 3 masini de H.
Am mers pana in 1 km asa in care e inclusa si incadrarea de iesire de pe A.

Dar recomandarea e buna si video-ul pe masura.

dr4qul4

Clipul asta ar trebui trimis si catre Politia Romana. Poate iau si ei model.
Insa la noi am vazut ca si atunci cand vine masina inscriptionata, tot nu-i opreste si doar ii "roaga"  prin statie sa le elibereze banda.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

Dominik

Bulgaria, A Hemus, lot Belokopitovo-Buhovtsi

You're in Steelers Country

hvm

#3954
Se pare ca s-a stabilit castigatorul pe lotul 3.2.1 din Struma pentru 13.2km, acum un an. se mai stie ceva de asta? ca parca n-am vazut nimic.

https://tsea.bg/a-fost-selectat-constructorul-pentru-lotul-de-132-km-din-autostrada-struma-zona-cheile-kresna/?lang=ro
Pariuri: A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe - aici

cezar-mario2012

Nu s-a stabilit nici un câștigător pentru cele două loturi, ofertele au fost deschise de curând, pentru lot 2 abia în septembrie.

cezar-mario2012


voicul

#3957
Deci Sombor - Kikinda (langa granita RO la Comlosu Mare) incepere lucrari 2021.

Traseu lejer - 120 de km - deci vreo 4 - 5 ani sa termine?
Pe noi ne ajuta traseul asta in drumul spre V?

dr4qul4

ar ajuta daca si croatii + ungurii ar face tronsonul Osijek - Mohacs. E un pod peste Dunare in zona aia.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

pentium10

Ungaria a dat drumul la 6 km de M76, la sud-vest de Balaton. 110km/h.

Zona albastra, dar doar partea de sud, intre M7 si giratoriu din mijloc. Restul spre nord abia in 2022.










Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures