News:

Tur de forță API 27-28 iunie, DEx12 și A7.
A7 Focșani-Buzău și Dumbrava-Mizil. DEx12 Pitești-Colonești și Balș-Craiova.

Main Menu

Drumurile vecinilor Romaniei

Started by Cristi232, May 07, 2012, 03:49:55 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

BIGRED1984

Despre ultimul post @drive140 (si tangential spre postul lui @danielCD ), cred ca foarte multi romani abia asteapta sa vina bulgarii cu A la Ruse, din orice directie. O sa creasca si mai mult numarul romanilor plecati la mare in Bulgaria si Grecia (evident dupa COVID).
Eu personal o sa aleg Grecia mult mai des cu masina daca o sa fie la 4-5h de condus, decat ifosele de la Marea Neagra romaneasca

Drive_140


adrian-FSB

Ciudat ca s-au apucat de acest lot in conditiile in care lucrarile pe lotul 2 (Dermanti - Kalenik) sunt inca in stadiu incipient. Credeam ca isi propun sa finalizeze mai intai sectiunea Boaza - I35 Plevna / Lovech, si ulterior sa inceapa lucrul la toate loturile din sectiunea pana la Veliko Tarnovo. Posibil sa ma fi inselat.

cezar-mario2012

^Se lucreaza pe lotul 2 cam pe 50% din traseu.

neobluenet

Se lucreaza pe lotul de langa Plevna dinspre Sofia, dar nu chiar pe tot. Probabil este putin prea lung pentru numarul de utilaje de care dispun si se concentreaza pe anumite zone.


Partea buna este ca se lucreaza sustinut la structuri, de exemplu viaductul acesta are 12 deschideri de 34 + 10 * 35 + 34 m.

reed

Nu am prea mult timp sa ma interesez,ce constructori au bulgarii? Imi plac pilele de la ultimul video.

Drive_140

#3891
"Avtomagistrali" a cumpărat 3 tipuri de utilaje pentru proiect - basculante, basculante și mai mult basculante. Restul este executat de subcontractori.

Acum există prea multe fronturi de lucru în Bulgaria pentru subcontractori:

- 4 loturi A2 aici
- Lot A3 3.1 + tunel Jeleznita
- centura Sofia cu o mulțime de noduri
- 2 loturi A6 (Sofia - Serbia)
- 2 loturi Botevgrad - Vidin/Calafat
- 1 lot A2, 16 km la Șumen


O mulțime de resurse vor fi disponibile după 2020. Cred că vom vedea si aici un atac asupra structurilor inclusiv tunel.

Iar acum "Avtomagistrali" a început ceea ce poate începe: pregătește LOT4 pentru atacul mare în 2021 :)

gicu

Pe harta cu autostrăzile din Ungaria pe care o urmăresc (linkul îl am tot de aici de pe forum) au pus și A3. Nu e updatata nepaărat în timp real, dar e ok informația.

http://www.nagymarton.eu/nif/

ladposta

mersi de info. ce e interesant ca pe harta nu apare (cu linie rosie) noua portiune din M4, care face legatura cu A3

pentium10

este doar ca trebuie sa faci zoom, aia e de la cache ce tine de OpenStreetMap.
Aici sunt trecute proiecte viitoare.
Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

ladposta


cezar-mario2012


cezar-mario2012


Drive_140

Quote from: cezar-mario2012 on September 20, 2020, 10:26:13 AM
... tot de prin Bulgaria:
Dacă cineva nu a înțeles:
R.I.P. Tunel Kalenik... Bine ati venit pentru un debleu mare Kalenik. Magie și trucuri online :D

rota

sa vina Discovery pe autostrada in Bulgaria! :lol:

Borissov asks Discovery to film construction of Hemus, According to the Prime Minister, the project of the highway is so spectacular that it deserves the attention of the popular science channel  Sursa
Bucovina sustine autostrada A7
Pariu 500 lei: UMB termina tot Buzău - Focșani, 4 loturi, 82 km pana in 5 iulie 2025!